שתי צוללות חדישות - מתנת גרמניה

 

25.11.2016

 

 

ב-1999 הגיעה לארץ הצוללת החדשה"  "דולפין". "אח"י לויתן" הגיעה מאוחר יותר באותה השנה, ו"אח"י תקומה" הגיעה כשנה לאחר מכן. חיל הים הזמין שתי צוללות נוספות האמורות להימסר לידיו בשנים הקרובות (מיכל דניאלי, 1.7.2011).

 

הממשלה אשרה רכש הצוללת

 

"ישראל וגרמניה חתמו היום על חוזה לרכישת צוללת "דולפין" שישית לחיל הים. טקס החתימה נערך בבית שגריר ישראל בברלין, בנוכחות שר הביטחון , מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') אודי שני ומזכיר המדינה במשרד ההגנה הגרמני, וולף רודיגר.

(מאקו, חדשות 2, 21.3.2013)  

 

בתקופתו של אהוד ברק כשר ביטחון אישרה הממשלה רכש של שלוש צוללות מגרמניה, שעלות בנייתן סובסדה בחלקה על ידי הגרמנים, כדי להשלים את מספר הצוללות שברשות לישראל לשש בסך הכול.

(סוכנויות הידיעות, יינט, 20.11.2016)

 

 

ערוץ 10 חשף הקלטות נוספות: אולמרט האשים את ברק בקבלת שוחד

בהקלטות נוספות שפורסמו בחדשות 10 נשמע ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מאשים את אהוד ברק בנטילת שוחד של מיליוני דולרים "הוא מטורף, הכל מתוך קנאה" (משפט, בארץ)

"אולמרט:  היה אצלי ראש המוסד...כולם באים אלי... הוא לוקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליונים. אין עסקת נשק שישראל עושה. כולם מדברים על זה.

(קובי רון, ערוץ 10, 8.11.2014)

 

צוללת רביעית - 23.9.2014

אח"י תנין עגנה בחיפה; נתניהו: "מסר חד לאויבינו" (23.9.2014); צוללת ה"דולפין" (הרביעית) התקבלה בבסיס חיל הים בעיר. ראש הממשלה אמר בטקס: "מדינת ישראל נחושה להתמודד עם כל איום, עם כל אתגר, בכל מקום".

לפניות לכתב אמיר בוחבוט: 

 

צוללת חמישית -  17.12.2016

צוללת חדשה (החמישית - אח"י רהב) עושה את דרכה מגרמניה לישראל 17.12.2016);  "אח"י רהב פועלת בטכנולוגיית ה-AIP, המבטיחה לה שהות ארוכה יותר מהרגיל מתחת למים הודות ליכולתה לא לשנר, כלומר אין לה את הצורך להוציא את התורן אל מעל פני המים כדי להטעין בחמצן את תאי הדיזל, ובכך מגדילה את החשאיות שלה.

(אור הילר, נענע, 17.12.2016) 

 

צוללת שישית - 1918

"כאשר הצוללת השישית תגיע לישראל ב-2018, יוכל צה"ל לשלוח שתי צוללות מקבילות לים בכל רגע נתון.

"ממשלת גרמניה תמכור לישראל צוללת שישית מדגם "", המסוגלת לפי פרסומים זרים לשאת נשק גרעיני, כך אישר הערב (יום ד') גורם גרמני בכיר. על פי הדיווח, הקצתה גרמניה 180 מיליון דולרים מהתקציב השנתי הבא, כדי לממן כשליש מעלות הצוללת - הנאמדת בכ-500 מיליון דולר 

(רון בן ישי, יינט, 30.11.2011) 

 

 

 

 

הרמטכ"ל ומפקד חיל האויר

מתנגדים לרכישת צוללת שישית

 

פרסום ראשון: "ישראל במגעים עם גרמניה לרכישת צוללות נוספות"; הפתעה: 4  שנים לאחר הוויכוח הגדול במערכת הביטחון ובדרג המדיני בישראל לגבי השאלה האם חיל הים נזקק לצוללת שישית או לא - פתחו גרמניה וישראל במגעים לגבי רכש צוללות נוספות

"מפקד חיל הים בזמנו, האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום והרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, התנגדו לרכש הצוללת השישית, בגלל שהרכש מתבצע מהחלק השקלי של תקציב הביטחון ולא מכספי סיוע אמריקאי, וההחלטה של ברק לממש את האופציה הייתה בניגוד מוחלט לעמדתם (דבר שהזים את הטענה שהושמעה אפילו על ידי אולמרט, שברק קיבל שוחד 

(ישראל דיפנס, עמיר רפפורט, , 14.10.2016)

 

 

חיל הים בודק אפשרות לקנות צוללות

 

"בצל הסערה: צה"ל בוחן רכישת "צוללות מהדור הבא" (20.11.2016);"בכיר בצבא סיפר לאתר "דיפנס ניוז" כי חיל הים פתח בשלבים הראשוניים של בדיקת האפשרות לקנות צוללות מתקדמות יותר מ"דולפין" ומ"דולפין AIP". לדבריו, שאלת רכש הצוללות מגרמניה לא קשורה לצבא. "זה לא התבצע ברמה המקצועית, הכול פוליטי"

 

 

 

הצוללת ''אח''י רהב'', מדגם דולפין צילום: קוקו

 

 

צוללות) שייטת 7)

כבר בשנות החמישים החלה ישראל לרכוש צוללות. "ב-1965 רכש חיל הים 3 צוללות נוספות מדגם T, שבדומה לדגמים הקודמים היו גם הן צוללות מיושנות מתקופת מלחמת העולם השנייה שעברו תהליך של שדרוג ושיפוץ, אם כי היו מתקדמות יותר. אחת מהצוללות הייתה הצוללת "דקר", שנעלמה בדרכה לארץ בינואר 1968. ב-1999, נמצאו שרידיה של " דקר" בעומק של שלושה קילומטרים, בין כרתים לקפריסין.

"בסוף שנות ה-70 רכשה ישראל את צוללות ה"גל", צוללות חדישות וזריזות יותר, המבוססות על דגם צוללת גרמנית יחד עם עדכונים המתאימים לצרכי חיל הים.

 

 

25.11.2016

 

פרסום ראשון:

המייל במשרד הביטחון שמוכיח

מעורבות עו"ד שמרון למען הקונצרן הגרמני

 

"סערת הצוללות - היועץ המשפטי של משרד הביטחון דיווח במייל למנכ"ל המשרד על התערבותו של עו"ד דוד שמרון: "שמרון ביקש לדעת האם אנחנו עוצרים את הליכי המכרז על מנת לשאת ולתת עם לקוחותיו, כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה". תגובת שמרון: "לא ידעתי על בקשת ראש הממשלה"

מייל שנחשף הערב (שלישי) בחדשות 10 מוכיח שדוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה, אכן התערב למען קונצרן הצוללות הגרמני בקרב משרד הביטחון.

 

עו"ד שמרון התקשר ליועץ המשפטי של משרד הביטחון, עורך הדין אחז בן-ארי, וביקש ממנו לפעול למען החברה הגרמנית. בן-ארי דיווח על השיחה עם שמרון במייל למנכ"ל משרד הביטחון, דן הראל.

 

, אגב, נסחפתם לגמרי:

"אם עמלת הסוכן הישראלי של המספנה הגרמנית (לפי תחקיר בעיתון גרמני נחשב) נעה בין 40 מיליון ל-120 מיליון שקל (כלומר, בין 10 מיליון ל-30 מיליון אירו), ובהנחה ששכר הטרחה של עורך הדין שמרון יעמוד על משהו כמו 20 אחוזים מתוך סכום העמלה -

אז ברור ששימרון יזכה בסכום של 8 מיליון עד 24 מיליון שקלים.

בין 8 מיליון ל-24 מיליון שקלים. ברוטו. מתוך הסכום הזה הרי יורדים מיסים.

מה אני אגיד לכם? די קשקוש בסך הכל. בשביל פחות מ-25 מיליון שקלים אני לא יוצא מהמיטה.

(פיסבוק, 22.11.2016)

 

הצנזור, שר התקשורת, צנזר את הפסקה להלן..!

יוצא קיבוץ ומשכורת חייל - ויש מיליונים

 

על פי רה"מ הקודם אהוד אולמרט, לא הייתה עסקה, שאהוד ברק לא נטל בה שוחד, מיליונים, עשרות מיליונים. ובאמת, כיצד אהוד ברק החייל, יוצא קיבוץ עשה מיליונים. ואת ברק נוטל השוחד, התקשורת הציגה כאדם הגון וישר. בנימין נתניהו לעומת זאת ידוע כנוכל, גנב ונוטל שוחד. תיק גניבת 600 המתנות ונטילת שוחד, עדיין עומד וממתין להכרעת בית-משפט. זה שפקיד ממונה סגר את התיק, לא זיכה את שרה ובנימין נתניהו מאשמת הגניבה והשוחד.

 

אני רוצה לספר על מקרה, שבו האיפא ואיפא מנקר עיניים. זה היה בקדנציה הראשונה של נתניהו. בת אחותי שיושבת בארה"ב, הייתה לפני לידה ראשונה, ביקשה מאימא שלה  שתהיה לידה. אחותי ישבה בארה"ב כשלושה חודשים.  אחר חזרתה הוזמנה על ידי ראשויות המס, שם הודיעו  לה, שעקב נסיעתה לארה"ב, מפסיקים לה את "השלמת הכנסה" רטרואקטיבית. הסבריה, שהוזמנה ע"י בתה וחתנה, והם שנשאו בהוצאות לא הועילו. זאת כאשר מדובר במי שאינו שייך לחוגי מפלגות ה"ציונים".

וכאשר מדובר בנשיא הקודם עייזר וויצמן שמקבל משמעון פרס שלושה מיליון שקל עבור הצבעה, ומיליוני שקלים מחברו סרוסי -  ראשויות המס, מוסדות הביון והתקשורת לא ראו ולא שמעו. אך גם לאחר שכול החלאה זרמה בחוצות, ראשויות המס והתקשורת המשיכו לא לראוות ולא לשמוע. כך נוהגים, רומסים עם מגף את מי שאינו נמנה על חוגי מפלגות ה"ציונים", ומעלימים עין מפשעיהם של חוגי מפלגות ה"ציונים"

 

רה"מ נתנייהו מתפקד כקיסר

 

נתניהו שכח שהוא ראש-ממשלה, והחלטות בענייני ביטחון, כלכלה וגם בענייני דיומה, בכול נושא ועניין, חייב ראש הממשלה לקבל את אישור הממשלה. אך נתניהו נוהג כקיסר, פיהרר ואטמן. ומאחורי גבם של הממשלה והציבור הוא חותם על עסקה לרכישת שש צוללות בעלות של 7.6 מיליארד שקל.

 

נתניהו מספר לנו שהוא "מקדיש את מיטב זמנו להבטיח את ביטחון ישראל. העיקרון שמנחה אותו שישראל תוכל להגן על עצמה בכוחות עצמה מול כול אויב ובכול מרחב."... "חיזוק העוצמה הביטחונית של מדינת ישראל הוא השיקול היחיד שהינחה אותי ברכש הצוללות"

 

ומי, הקיסר נתניהו, מי האויב המאיים על ביטחון ישראל? חוץ מחמאס, חיזבאלה וארגוני ההתנגדות הפלסטינים אין לישראל אויב. ואותם לא תשבור ישראל עם מדיניות גזע ושנאה, ובודאי לא עם צוללות. אפשר שעשרות השבטים, שיצרו ה"ציונים" מיהדות האסלאם וה"ספרדים", שאין האהבה שורה ביניהם, אם לומר זאת בהמעטה -  מהווים אויב לנתניהו, ורכישת הצוללות נועדה להוריד עוד עשרות אלפי משפחות אל מתחת לקו העוני.

 

ישראל המעצמה ה-5-4, שיש לה ברית הגנה עם המעצמה העולמית, שהקימה בסיס טילים במרכז הארץ, ולמחסני הנשק שלה בארץ יש גישה חופשית לצה"ל, ולא איכפת לקיסר נתניהו המצפצף על החלטות האו"ם - "מה יגיד האו"מ..!" לא נחוצים עוד צוללות וראשי-חץ גרעיניים.

 

בסיפור של רכישת הצוללות, לא מרצע אחד קרע את השק, אלא עשרות מרצעים, ומתפזרים בדרך מאחורי נתניהו. אחד מהם, זה ברית ההגנה עם ארה"ב, שהפך את ישראל, נושאת המטוסים האמריקנית במזרח התיכון ליד שמאל של ארה"ב, הווה אומר שהצוללות וראשי החץ הגרעיניים, שמכסים את רוסיה וסין, מיועדים במקרה של מלחמה של אמריקה, לפגוע באויבי התאגידים האימפריליסטית.

קיימת אפשרות שכרישי ההון, התאגידים, העלו את טראמפ, כדי לכבוש את הנפט של איראן, כפי שהעלו את בוש הבן, כדי לכבוש את הנפט של עיראק. אין זה סוד שהתאגידים קובעים מי יהיה נשיא ארה"ב, כיצד? קונים 50-40 אלקטורים, כמה שנחוץ כדי להכתיר נשיא שישרת אותם.

 

סיפור הצוללות, שמדינאים ישראלים עשו ממנו כסף גדול, לפניכם הקוראים, ספרו על מרצע, אם מצאתם, מאלה המתפזרים משקו של הקיסר בנימין ניתניהו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הישראלי הוירטואלי

"תיעוד אמת מול ה"ציונות