האם טראמפ הכתיר  את נתניהו כמלך מלכי המלכים ?​

היסטורית ההתחמשות של ישראל בצוללות;שתי צוללות חדישות - מתנת גרמניה

ב-1999 הגיעה לארץ הצוללת החדשה"  "דולפין". "אח"י לויתן" הגיעה מאוחר יותר באותה השנה, ו"אח"י תקומה" הגיעה כשנה לאחר מכן. חיל הים הזמין שתי צוללות נוספות האמורות להימסר לידיו בשנים הקרובות (מיכל דניאלי, 1.7.2011).

 

הממשלה אשרה רכש הצוללת

 

"ישראל וגרמניה חתמו היום על חוזה לרכישת צוללת "דולפין" שישית לחיל הים. טקס החתימה נערך בבית שגריר ישראל בברלין, בנוכחות שר הביטחון , מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') אודי שני ומזכיר המדינה במשרד ההגנה הגרמני, וולף רודיגר. (מאקו, חדשות 2, 21.3.2013)  

 

בתקופתו של אהוד ברק כשר ביטחון אישרה הממשלה רכש של שלוש צוללות מגרמניה, שעלות בנייתן סובסדה בחלקה על ידי הגרמנים, כדי להשלים את מספר הצוללות שברשות ישראל לשש בסך הכול. (סוכנויות הידיעות, יינט, 20.11.2016)

 

ערוץ 10 חשף הקלטות נוספות:

"אולמרט האשים את ברק בקבלת שוחד"

 

בהקלטות נוספות שפורסמו בחדשות 10 נשמע ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מאשים את אהוד ברק בנטילת שוחד של מיליוני דולרים "הוא מטורף, הכל מתוך קנאה" (משפט, בארץ)

"אולמרט:  היה אצלי ראש המוסד...כולם באים אלי... הוא לוקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליונים. אין עסקת נשק שישראל עושה. כולם מדברים על זה. (קובי רון, ערוץ 10, 8.11.2014)

 

צוללת רביעית - 23.9.2014

אח"י תנין עגנה בחיפה; נתניהו: "מסר חד לאויבינו" (23.9.2014); צוללת ה"דולפין" (הרביעית) התקבלה בבסיס חיל הים בעיר. ראש הממשלה אמר בטקס: "מדינת ישראל נחושה להתמודד עם כל איום, עם כל אתגר, בכל מקום".

לפניות לכתב אמיר בוחבוט: 

 

צוללת חמישית -  17.12.2016

צוללת חדשה (החמישית - אח"י רהב) עושה את דרכה מגרמניה לישראל 17.12.2016);  "אח"י רהב פועלת בטכנולוגיית ה-AIP, המבטיחה לה שהות ארוכה יותר מהרגיל מתחת למים הודות ליכולתה לא לשנר, כלומר אין לה את הצורך להוציא את התורן אל מעל פני המים כדי להטעין בחמצן את תאי הדיזל, ובכך מגדילה את החשאיות שלה. (אור הילר, נענע, 17.12.2016) 

 

צוללת שישית - 1918

"כאשר הצוללת השישית תגיע לישראל ב-2018, יוכל צה"ל לשלוח שתי צוללות מקבילות לים בכל רגע נתון.

"ממשלת גרמניה תמכור לישראל צוללת שישית מדגם "", המסוגלת לפי פרסומים זרים לשאת נשק גרעיני, כך אישר הערב (יום ד') גורם גרמני בכיר. על פי הדיווח, הקצתה גרמניה 180 מיליון דולרים מהתקציב השנתי הבא, כדי לממן כשליש מעלות הצוללת - הנאמדת בכ-500 מיליון דולר  (רון בן ישי, יינט, 30.11.2011) 

 

הרמטכ"ל ומפקד חיל האויר

מתנגדים לרכישת צוללת שישית

 

פרסום ראשון: "ישראל במגעים עם גרמניה לרכישת צוללות נוספות"; הפתעה: 4  שנים לאחר הוויכוח הגדול במערכת הביטחון ובדרג המדיני בישראל לגבי השאלה האם חיל הים נזקק לצוללת שישית או לא - פתחו גרמניה וישראל במגעים לגבי רכש צוללות נוספות

"מפקד חיל הים בזמנו, האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום והרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, התנגדו לרכש הצוללת השישית, בגלל שהרכש מתבצע מהחלק השקלי של תקציב הביטחון ולא מכספי סיוע אמריקאי, וההחלטה של ברק לממש את האופציה הייתה בניגוד מוחלט לעמדתם (דבר שהזים את הטענה שהושמעה אפילו על ידי אולמרט, שברק קיבל שוחד  (ישראל דיפנס, עמיר רפפורט, , 14.10.2016)

 

 

חיל הים בודק אפשרות לקנות צוללות

 

"בצל הסערה: צה"ל בוחן רכישת "צוללות מהדור הבא" (20.11.2016);"בכיר בצבא סיפר לאתר "דיפנס ניוז" כי חיל הים פתח בשלבים הראשוניים של בדיקת האפשרות לקנות צוללות מתקדמות יותר מ"דולפין" ומ"דולפין AIP". לדבריו, שאלת רכש הצוללות מגרמניה לא קשורה לצבא. "זה לא התבצע ברמה המקצועית, הכול פוליטי"

 

 

 

 

 

הצוללת ''אח''י רהב'', מדגם דולפין צילום: קוקו

 

 

צוללות ׁׁׁשייטת 7ׂ

"כבר בשנות החמישים החלה ישראל לרכוש צוללות. "ב-1965 רכש חיל הים 3 צוללות נוספות מדגם T, שבדומה לדגמים הקודמים היו גם הן צוללות מיושנות מתקופת מלחמת העולם השנייה שעברו תהליך של שדרוג ושיפוץ, אם כי היו מתקדמות יותר. אחת מהצוללות הייתה הצוללת "דקר", שנעלמה בדרכה לארץ בינואר 1968. ב-1999, נמצאו שרידיה של " דקר" בעומק של שלושה קילומטרים, בין כרתים לקפריסין.

"בסוף שנות ה-70 רכשה ישראל את צוללות ה"גל", צוללות חדישות וזריזות יותר, המבוססות על דגם צוללת גרמנית יחד עם עדכונים המתאימים לצרכי חיל הים.

 

25.11.2016  - פרסום ראשון:

המייל במשרד הביטחון שמוכיח

מעורבות עו"ד שמרון למען הקונצרן הגרמני

 

"סערת הצוללות - היועץ המשפטי של משרד הביטחון דיווח במייל למנכ"ל המשרד על התערבותו של עו"ד דוד שמרון: "שמרון ביקש לדעת האם אנחנו עוצרים את הליכי המכרז על מנת לשאת ולתת עם לקוחותיו, כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה". תגובת שמרון: "לא ידעתי על בקשת ראש הממשלה"

מייל שנחשף הערב (שלישי) בחדשות 10 מוכיח שדוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה, אכן התערב למען קונצרן הצוללות הגרמני בקרב משרד הביטחון.

 

עו"ד שמרון התקשר ליועץ המשפטי של משרד הביטחון, עורך הדין אחז בן-ארי, וביקש ממנו לפעול למען החברה הגרמנית. בן-ארי דיווח על השיחה עם שמרון במייל למנכ"ל משרד הביטחון, דן הראל.

"חוץ מזה שקיבלתי עותק של פניית ראש המל"ל אליך, התקשר אליי עו"ד דוד שמרון, המייצג את 'קונסורציום תיסנקרופ', וביקש לדעת האם אנחנו עוצרים את הליכי המכרז על מנת לשאת ולתת עם לקוחותיו, כפי שנתבקשנו על ידי ראש הממשלה", נכתב במייל שנשלח ב-22/7/2014. (רביב דרוקר, נענע, 22.11.2016)

 

הישראלי הוירטואלי

"תיעוד אמת מול ה"ציונות