באוטונומיה מגיעות שמועות על מתנחלים שמרעילים כוורות של פלשתינים

 

14.11.2016

 

מאת עמוס נבו

"דווקא הבצל הישראלי הפך לסיפור היום בעזה. לפני שבועות אחדים, כך יודעת הפנטזיה הערבית לספר, הבריחה ישראל לרצועה כמויות גדולות של בצל מקולקל, שהושקה במי ביוב לא מטוהרים, במטרה להרעיל את התושבים. היתה קצת פאניקה, סחורה הורדה מהמדפים, אך אף אחד לא מת, והבצל שב לסלט.

 

"ממקומות שונים באוטונומיה מגיעות שמועות על מתנחלים, שמרעילים כוורות דבורים של פלשתינים ומוכרים להם, בעידוד שירותי הבטחון, מזון מקולקל שגורם מחלות ומוות של בני אדם ובעלי חיים. מדי פעם ישראל מואשמת בהפצת סמים ובהזרקת נגיפי איידס לילדים. לפני חודשים אחדים, בעת שהילרי קלינטון ביקרה בישראל, התלוננה באוזניה סוהא ערפאת, אשתו של הראיס, כי ישראל מזהמת בכוונה את מקורות המים הפלשתיניים ומשתמשת בגז מדמיע שגורם סרטן.

 

"עכשיו גם הרדיו הישראלי מסוכן: 'הוא מקצה את החלק המסוכן ביותר של התוכניות שלו למטרה לצוד חלק לא מבוטל מהנוער שלנו', כותב העיתון אל-חיאת אל-ג'דידה, היוצא ברמאללה. 'הגיע הזמן שאלה שזה תפקידם ישימו לב לסכנה הנשקפת מהתוכניות האלה'.

 

"גל עכור של פרסומים אנטישמיים מציף את שטחי הרשות הפלשתינית. כלי התקשורת הרשמיים מגייסים למשימה את טובי הכותבים בעיתונים ואת טובי הבמאים בטלוויזיה. הדרשנים במסגדים קוראים למאמינים להיאבק ביהודים בכל הדרכים. ספרי הלימוד בבתי הספר הפלשתיניים מטיפים לילדים להצטרף למתאבדים ולחסל את ישראל. הניסוחים בוטים, חדים וקיצוניים.

"בטלוויזיה הרשמית מוקרנים סרטים, ובהם ילדים הורגים חיילים ישראלים. כתבות ממחנות הקיץ מראות ילדים שמתאמנים בנשק ושרים שירים לוחמניים ושירי הלל לשאהידים. מפת פלשתין הגדולה, המשתרעת על פני שטחה של כל ישראל, מוקרנת לעתים קרובות, ושם ישראל לא נזכר בה. כל ערי הארץ מוצגות כערי פלשתין. הדוברים מטפחים בצופים געגועים ואהבה לערים ומבטיחים לשוב אליהן במהרה: ישראל היא 'מדינה גזענית, שמשתמשת בשיטת הטיהור האתני, שהפעילה נגדה גרמניה הנאצית'. ישראל היא מדינה זמנית, וסופה נגזר משמיים.

 

"היהודים מוצגים כאויבי האסלאם, 'חיות פרא', 'ארבה', 'רמאים', 'בוגדנים', 'תוקפנים', 'מחרחרי מלחמה', 'שודדים', 'ערמומיים', 'רורפי בצע', 'בלתי נאמנים', 'גוזלים', וגם סופם יגיע. בקריקטורה באחד העיתונים נראה גמד עם מגן דוד, פניו כפני היהודי מהשטירמר הנאצי, ומעליו הכתובת 'מחלת המאה'. בקריקטורה אחרת, חייל ישראלי צולה ערבים על אש. אחד אחד הוא מוציא אותם מתוך המנגל ואוכל אותם בתאבון. הציונות, על פי דברי ההסתה הבוטים, שקולה לפאשיזם ולנאציזם*).

 

,,'זה מוכר לי מאיזשהו מקום', נאנחת אסתי ובמן, מומחית לאנטישמיות, מהמכון לחקר האנטישמיות והגזענות באוניברסיטת תל אביב. ובמן מדפדפת בערימת עיתונים ערביים שמתפרסמים בשטחי הרשות, ונדהמת כל פעם מחדש. שמונה שנים היא עוקבת אחרי האנטישמיות בעולם הערבי, ולא רואה שינוי ביחס לישראל. כבר הנוצרים בימי הביניים', אומרת ובמן, 'השתמשו במוטיב הזה של הרעלת בארות. הערבים עכשיו מאמצים את האנטישמיות הנוצרית של ימי הביניים ואת האנטישמיות הנאצית, מוסיפים לה מוטיבים איסלמיים ומשלבים אותה בתעמולה נגד ישראל'.

 

"בימים אלה עוסקים הפלשתינים בכתיבת ההיסטוריה שלהם מחדש. 'תוך כדי בניית המיתוסים הלאומיים שלהם, הם מוחקים את ההיסטוריה היהודית, מנשלים את היהודים ממעמדם כעם, קובעים שהיהודים הם שבטים ולא עם ולכן הארץ לא מגיעה להם - אלא לערבים שהם, לדעתם, צאצאי הכנענים', אומר פרופ' ישראלי.

 

"בהבל פה מוחקים המומחים הפלשתינים את ימי בית ראשון ושני, וקובעים שהכותל המערבי נבנה על ידי ערבים. 'כל החפירות לא הוכיחו את מקום המקדש שהם המציאו', אמר ערפאת בראיון בטלוויזיה הפלשתינית ביוני 98'. 'יותר משלושים שנה שהמקום כבוש בידם, והם לא הצליחו להביא הוכחה אחת בנוגע למיקום המקדש'.

 

"הסיפור עם מצרים יכול ללמד הרבה. עם מצרים עשינו שלום והסכמנו לתביעותיהם, ולמרות זאת השנאה שם לא פחתה. להפך. ההסבר לכך נעוץ, בין השאר, בעובדה שהמצרים חשים שכפינו עליהם הסדר בתנאים של חולשה, והעלבון הזה צורב בבשרם', אומר שיפטן. 'חוסר האונים הזה, שנובע מכך שהם שנועדו, על פי הקוראן, להיות החזקים וכעת נאלצים להתייצב, כביכול חלשים ועלובים מול היהודים החזקים שנועדו לחיי מסכנות; הקנאה הזאת בישראל המצליחה והמשגשגת לעומת הנחשלות שלהם בעולם המתקדם - כל אלה יכולים לשמש הסבר טוב לשנאה שאת סופה אין רואים'. 

(עמוס נבו, ''ידיעות אחרונות'', מוסף שבת, 10.3.2000, עמ' 21/22)

 

*) זו בבואתו של שלטון היודנרט המשתקפת בדעת-הקהל ובתקשורת. פשעים חמורים, גזעניים, והומניטריים הגובלים בהשמדת-עם, נעשים בידי ממסד שלטון היודנרט נגד הערבים והאסלאם, בשמם של היהודים, המשוללים כל אפשרות להגיב ולהשמיע דעה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הישראלי הוירטואלי

"תיעוד אמת מול ה"ציונות