האשכנזים והיהודים - מבחר מחקרים ומאמרים

לרבנים מותר להטריד ולעשות מעשי סדום

 

אפשר שיהודי חילוני אינו מחוייב בחוקי התורה, בכל הנוגע לאורח-חיו, וליחסיו עם אחר בהסכמה, כל עוד שאינו פוגע בעולמו של הזולת. אך רב בישראל המקיים יחסי-מין עם גבר, דינו על-פי התורה - סקילה ותליה לאחר הסקילה. -  ואין במשפט העברי ערעור והנחות. אך בישראל הגזענות והעוולה. יש את עזות-המצח ל"רב"-פושע כזה להלחם, על "זכותו", לחיי הקלון שהוא מנהל

 

"בצל מפרסם הודעה הדוחה את הטענות נגדו בפרשת הרב מוטי אלון. בשל ההבנה כי מדובר ב"מתקפה המתוכננת ומתוזמנת על ידי אחדים

ממקורביו", החליט הפורום לפרסם פרטים נוספים מפרטי הפרשה. בין השאר מפרסם הפורום את הודעה שנמסרה לאלון, ובה נכתב כי "על פי הודאתך שלך, המשכת בקיום מערכת יחסים מינית עם גבר, בניגוד להתחייבותך בפנינו, בעל פה ובכתב, שתקפיד על הלכות ייחוד גם ביחס לגברים". זאת בשלב שבו עבר הרב למגדל. (יאיר אטינגר, אתר הארץ, 21.10.2010)

 

1.1.2011"רב מקובל מאזור העמקים חשוד בביצוע מעשי אינוס ומעשים מגונים בקטינים בשנים האחרונות, כך הותר הבוקר (שישי) לפרסום. הרב נעצר אתמול בשעה שביקש לצאת מישראל לצורך השתתפות בהילולה. מעצרו של הרב הוארך הבוקר בשמונה ימים. על שם הרב ופרטיו עדיין מוטל צו איסור פרסום.    (אלי אשכנזי, אתר הארץ, 1.1.2011)

 

קרבנות של בושה:18.2.2010"ברגע שמוגשת תלונה נגד רב או איש בעל סמכות דתית, באופן אוטומטי מתגייסת לעזרתו הקהילה,

 

"- מה מיוחד בהטרדות מיניות בחברה הדתית?

 "אם יש באופן כללי חשש למתלוננת להתלונן בכל חברה, הרי שבחברה דתית זה על אחת כמה וכמה כי היא נחשדת באופן אוטומטי כמי שנהגה בדרך לא צנועה, לא מהוגנת. אם היא רווקה היא חוששת לשידוך שלה. מכיוון שבהטרדות מיניות הרבה פעמים כל העניין של הסכמה הוא בעייתי, ויש לפעמים הסכמה בגלל מישהו שהוא בעל סמכות, אבל עדיין מדובר בהטרדה וניצול, ברגע שיש הסכמה, בחברה דתית לאישה נשואה זה יכול להיחשב כאילו היא בגדה. וגם כמובן ברגע שהיא יוצאת נגד רב או איש בעל סמכות דתית, באופן אוטומטי מתגייסת לעזרתו הקהילה כולה, כי הוא מסמל את הקהילה, והיא נתפסת במובן הזה כמי שבאה לפורר אותה". (אתר הארץ,  18.2.2010)

לכן כול אישה חרדית חשודה בהתייחדות עם רב קהילתה.  פתרון? לנהוג כיהודים, שהרב יקבל את המבקשים ייעוץ באולם,  בו נמצא קהל.

 

 

 

 

"29.3.2011 "תוכנית התחקירים של רשת - 360 - חשפה הערב פרשה מזעזעת בעמנואל, פרשה שהתרחשה במקביל לפרשת אפליית התלמידות בנות עדות המזרח.

"נגד מנהל בית הספר "תלמוד תורה", משה נוסבוים, הוגש כתב אישום על תקיפה מינית של מספר תלמידים, מתחת לגיל 14. משפטו התנהל עד כה בשקט בשקט, הרחק מעין התקשורת.

"- ואיך הגיבה ההנהגה החרדית ביישוב, כאשר הילדים חשפו את מעללי המנהל?

"בהאשמת הקרבנות ונידויים.!

"הרב יצחק ויינברג, נכדו של האדמו"ר מסלונים טען שהילדים - כולם, לטענתו מחללי שבת - העלילו על המנהל.

"- מה לדעתו צריך לעשות לאותם ילדים אומללים?

"שילכו לצבא המצרי. שילכו שילכו", אמר לתחקירנית שדובבה אותו. [מה יכול להיות משותף בין רבני הגזענות ושנאת-האחר האשכנזים-ארים לבין היהודים..?

 

"המנהל נזהר שלא לפגוע בבני קהילתו האשכנזים, ותקף מינית רק את בני האוכלוסייה החלשה יותר מקהילת החוזרים בתשובה.

"המנהל נוסבוים נשאר והפך למפקח.

"להזכירכם, רק לפני כשנה נחשפה פרשת הרב מוטי אלון...

"הקישור לתחקיר המלא:  (רשת 360, אתר הארץ, 29.3.11)

 

 

"משרד החינוך: בשנת הלימודים הקודמת דווחו למשרד החינוך 612 מקרים של חשד לפגיעות מיניות, 500 מתוכם בין תלמידים"(17.2.2010); - מספר הפניות להיוועצות באנשי היחידה למניעת התעללות במשרד החינוך הסתכם בשנת הלימודים הקודמת (תשס"ט) ב-612 מקרים, 500 מתוכם היו מקרים של פגיעות מיניות בין תלמידים. בטווח של 9 שנים נרשמה עלייה של כ-170% במספר הפניות להיוועצות במקרים של חשד לפגיעה בין התלמידים.

 

"הרב אלון קיים קשר בעל אופי מיני לאורך זמן"; "אחת התלונות הראשונות שהוגשו לפורום היו נגד הרב מוטי אלון", נכתב באתר הפורום במסמך המנוסח כשאלות ותשובות, "בטענות של ניצול מיני על ידי בעל סמכות רוחנית. מדובר במעשים חמורים ביותר שאינם ניתנים לפרשנות אחרת".

לפי הפורום, ועדה מצומצמת שמעה את התלונה הראשונה, ולאחר מכן נפגשה עם הרב אלון "שהצהיר כי התגבר לחלוטין על בעייתו וכי מדובר במקרים ישנים ואין מקרים נוספים".

לאחר תלונה זו "הוועדה הטילה על הרב סדרת הגבלות שתרחיק אותו מהאפשרות לפגוע במתלוננים עתידיים (עקירת דירתו לצפון לא הייתה יוזמה של פורום תקנה)".

"הפורום המשיך לתבוע מהרב מוטי אלון למלא אחר כל מה שהוטל עליו, ובעיקר - הימנעות ממפגשים אישיים ואינטימיים עם המבקשים את עצתו ועזרתו עליה חתם במפורש (בעקבות התלונה הראשונה). לצערנו הרב אלון לא עמד בכל הדרישות האלה".

"הרב שרלו: אלון הודה בביצוע המעשים בפני הפורום"; , ראש ישיבת ההסדר בפתח תקווה וחבר בפורום "תקנה", אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי " והוסיף כי הרב הודה בביצוע המעשים, באחת הפגישות שנערכו בינו לבין חברי הפורום.

 

"שרלו רמז כי ייתכן שהמעשים בין הרב לבין הנערים נעשו בהסכמה, אך הדגיש כי מדובר במעמד בעייתי. לדבריו, "אין במערכת הפלילית שום פתרון לבעיית ניצול מרות וסמכות רוחנית לא מוסדית. כיוון שהרב אלון הופיע בפני הפורום והודה במעשים שמיוחסים לו, אני מציע לא ללכת במישור העובדתי, אלא במישור התיקון והזהירות. הציבור צריך לקבל ולשמוע את הדברים". ('פורום תקנה', אתר הארץ,  ,17.2.2010)

 

 

21.10.2010בצל מפרסם הבוקר (חמישי) הודעה הדוחה את הטענות נגדו בפרשת הרב מוטי אלון. בשל ההבנה כי מדובר ב"מתקפה המתוכננת ומתוזמנת על ידי אחדים ממקורביו", החליט הפורום לפרסם פרטים נוספים מפרטי הפרשה. בין השאר בניגוד להתחייבותך בפנינו, בעל פה ובכתב, שתקפיד על הלכות ייחוד גם ביחס לגברים". זאת בשלב שבו עבר הרב למגדל.

"ההודעה שפרסם הפורום נועדה בין השאר להקדים את הפרסום הצפוי מחר המתבסס על מידע שנמסר על ידי הפורום. מסירת המידע גרם לסערה בציבור הדתי והוביל אף להחלטתו של אחד מחברי פורום תקנה, ד"ר אביעד הכהן, להשעות את פעילותו. הרב יובל שרלו, שהיה בצוות הפנימי שחקר את תיק אלון, כי הפנייה לעיתונות הייתה שגיאה. גם בשיחות פרטיות אמר השבוע הרב שרלו כי "ההחלטה לצאת לעיתונות הייתה טעות קשה מאוד. היה צריך להגיב, אבל לא ככה".

"בהודעת הפורום נכתב כי "מול מסע ההטעיה והטשטוש שאנו עדים לו, מחובתו הציבורית של הפורום להזים את הטענות הכוזבות המופרחות לחלל האוויר ולמלא בכך את תפקידו כפורום למניעת הטרדות מיניות בציבור הדתי".בצל מפרסם הבוקר (חמישי) הודעה הדוחה את הטענות נגדו בפרשת הרב מוטי אלון. בשל ההבנה כי מדובר ב"מתקפה המתוכננת ומתוזמנת על ידי אחדים ממקורביו", החליט הפורום לפרסם פרטים נוספים מפרטי הפרשה. זאת בשלב שבו עבר הרב למגדל.

"ההודעה שפרסם הפורום נועדה בין השאר להקדים את הפרסום הצפוי מחר המתבסס על מידע שנמסר על ידי הפורום. מסירת המידע גרם לסערה בציבור הדתי והוביל אף להחלטתו של אחד מחברי פורום תקנה, ד"ר אביעד הכהן, להשעות את פעילותו. הרב יובל שרלו, שהיה בצוות הפנימי שחקר את תיק אלון, כי הפנייה לעיתונות הייתה שגיאה. גם בשיחות פרטיות אמר השבוע הרב שרלו כי "ההחלטה לצאת לעיתונות הייתה טעות קשה מאוד. היה צריך להגיב, אבל לא ככה".

"בהודעת הפורום נכתב כי "מול מסע ההטעיה והטשטוש שאנו עדים לו, מחובתו הציבורית של הפורום להזים את הטענות הכוזבות המופרחות לחלל האוויר ולמלא בכך את תפקידו כפורום למניעת הטרדות מיניות בציבור הדתי".  (יאיר אטינגר, אתר הארץ, 21.10.2010)

 

"הרבי" הפושע הודה בביצוע מעשה סדום בתלמידיו, אך הידיעה לא הגיעה לאזני הרשות המבצעת, ו"הרבי" ממשיך לשמש כראש ישיבה וממשיך לבצע מעשה סדום בתלמידו. נו אז מה! הרי כתוב בתורה "אמר ריש לקיש פעמים שביטולה של תורה זו היא יסודה (שמות ל"ד) דכתיב אשר שברת [את לוחות הברית] אמר לו הקדוש ברוך הוא למשה יישר כחך ששברת. ואמר ריש לקיש, תלמיד חכם שסרח אין מבזין אותו בפרהסיה שנאמר (הושע ד') וכשלת היום וכשל גם נביא עמך לילה. כסהו כלילה (מנחות צ"ט, א)

 

, ראש ישיבת ההסדר בפתח תקווה וחבר בפורום "תקנה", אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי "מעשיו של הרב מרדכי אלון חמורים בהרבה מהטרדה מינית", והוסיף כי הרב הודה בביצוע המעשים, באחת הפגישות שנערכו בינו לבין חברי הפורום. (אור קשתי, אתר הארץ, ה-11.2.2010)

 

 

 

 

"פורום תקנה החליט לפרסם פרטים נוספים מפרטי הפרשה. בין השאר מפרסם הפורום את הודעה שנמסרה לאלון, ובה נכתב כי "על פי הודאתך שלך, המשכת בקיום מערכת יחסים מינית עם גבר, בניגוד להתחייבותך בפנינו, בעל פה ובכתב, שתקפיד על הלכות ייחוד גם ביחס לגברים". זאת בשלב שבו עבר הרב למגדל. (יאיר אטינגר, אתר הארץ, 21.10.2010)

 

"כתב אישום נגד מוטי אלון" -  והתקשורת - עדי סניגוריה (3.11.2011);

 

 

"מעמדו של הידרדר בהדרגה בשנתיים האחרונות, מאז חשף "" את פרשת ההטרדות המיניות שהוא עומד במרכזה. מה"האדמו"ר של הציונות הדתית" הוא הפך לחשוד בעבירות מין סדרתיות. ואולם גם היום, לאחר הגשת כתב האישום נגדו בגין תקיפת שני קטינים שביקשו את עצתו, ממשיכים רבים מתלמידיו להאמין בחפותו, ומוסיפים לראות בו מורה דתי-רוחני.

 

כתב אישום נגד הרב מוטי אלון: ";

 

"אבי בן-שושן, מנהל החטיבה בישיבה התיכונית "חורב" בירושלים, שבראשה עמד אלון, סיפר ל-ynet כי בתחילת הפרשה הוא התרשם משורת הרבנים המכובדת של "פורום תקנה" ש"הרשיעו" אותו, אך מהר מאוד חזר להאמין ברב הפרטי שלו.

 "בהתחלה אמרתי לעצמי שאולי הוא פשוט עבד עליי כל השנים וכל מה שעשה היה בלוף", אמר בן-שושן. "אבל לא, זה לא יכול להיות. התיאור שלו כנצלן ושרלטן פשוט לא מציאותי ובלתי נתפס".

 

"מנהל החטיבה אומר כי הוא - בניגוד לרוב רבני 'תקנה' - היה צמוד לרב אלון במשך שנים רבות, וראה אותו ב"כל סוגי המצבים", כולל בעבודה עם נערים במצוקה או בעלי נטיות הומוסקסואליות, ולא שמע אפילו רמז למעשים המיוחסים לו. בן-שושן מספר כי נתקל ברב אלון בעיקר במסגרות בלתי-פורמליות ופעם 

"נחשף לטיפול המסור של הרב במשפחה של אחד מתלמידיו, שנפל בקרב בג'נין. "הוא התנהג כאילו היה זה הבן שלו", העיד. "היחס שלו לתלמידיו היה יוצא מגדר הרגיל. אין דברים כאלה".

"בן-שושן הוסיף: "כששמעתי על המקרה של הרב קופולוביץ' (ראש ישיבת נתיב מאיר שהורשע בביצוע עבירות מין בתלמידיו - ק.נ), שאצלו למדתי, זה הסתדר לי. תמיד היו צחקוקים, היו סיפורים, עשיתי אחד ועוד אחד וזה מיד התחבר. פה אין לי אפילו את האחד הראשון".

"את מה שמתואר בכתב האישום כהתחככות של הרב אלון עם תלמידיו לשם הנאה מינית, רואה בן-שושן כחוסר הבנה של המציאות. "יש לי וידאו מהחתונה שבו הוא מחבק אותי שש דקות - משהו שגם אבא שלי אף פעם לא עשה", הוא מספר. "ובמסע לפולין, הוא חיבק במשך רבע שעה תלמיד שבכה על סבא שלו". 

"למען הסר ספק, בן-שושן מצהיר כי בגלל החום והאכפתיות, הוא ישלח אל הרב גם את הבן שלו, אם יהיו לו בעיות אישיות, וזאת "בלי לחשוב פעמים".

  

הוא כמו דוד המלך

"תלמיד לא רשמי" נוסף של הרב אלון, שנשאר לצידו למרות כתב האישום, הוא נ' - אדם בעל רקע חרדי, שגילה את הרב הכריזמטי בגיל מבוגר יחסית ונקשר אליו באופן מיוחד. הרב אלון ערך את חופתו, וקיבל "כיבודים" נחשבים בשמחות המשפחתיות - חלקן אחרי ש"הורחק" למגדל וטרם שנחשפה הפרשה. את נ', בניגוד לאחרים הנשארים נאמנים לרב, לא מטרידה השאלה "היה או לא היה", וגם אם יתברר מעל לכל ספק שהתשובה חיוביות - לא תשתנה דעתו. ( נגד אלון, המואשם בביצוע מעשים מגונים בכוח בשני קטינים.

 

"העדויות החדשות הוגשו בעקבות פניות מהחודש האחרון של עובדת סוציאלית, מהמרכז לחינוך חברתי-מיני, ותלמיד לשעבר של אלון. השניים פנו בתחילה לפרקליטות, ואז הופנו למשטרה. הם הציגו עדויות ומסמכים חדשים, המתייחסים לאירועים נוספים בהם היה אלון מעורב לכאורה. האירועים עליהם דיווח התלמיד אירעו בשנת 1995 ו-2005, ואילו כתב האישום מתייחס לאירועים מ-2002, 2003 ו-2005. את הבקשה הגיש עו"ד שגיא אופיר, הממונה מטעם הפרקליטות על המשפט.

"על פי הפרסום הבוקר ב"מעריב", גם אלון עצמו הוזמן למסור עדות על הטענות החדשות, אולם טרם הספיק, שכן הוא שוהה בחו"ל. עורך הדין שלו, ברוך רובין, אמר כי מדובר ב"אירוע מתוכנן היטב, על ידי גורמים שכל מטרתם היא הכפשתו של הרב, והוצאת דיבתו לרעה", והוסיף כי "במשפט נוכיח שאין מאחורי דברים אלו ולא כלום". ביום שני הבא צפוי להיפתח שלב ההוכחות במשפטו של אלון.

הרב אלון, מי שהיה מהמנהיגים הרוחניים המרכזיים של הציונית הדתית מואשם בשני סעיפים של ביצוע מעשה מגונה בכוח בתלמידו ובנער נוסף. בזמן ביצוע העבירות המיוחסות לו, שימש אלון כרב ראש ישיבת "הכותל" בעיר העתיקה בירושלים. אלון לא הכחיש בבית המשפט כי נפגש עם שני המתלוננים, שאחד מהם היה תלמידו, אך .  (עוז רוזנברג, אתר הארץ, 10.4.2012)

 

"למרות ההרשעה: גיבוי רבני לרב מוטי אלון" (12.8.2013); "זמן קצר לאחר שהורשע הרב אלון במעשים מגונים, הזמין אותו הרב דרוקמן, ממנהיגי הציונות הדתית, להמשיך וללמד את שיעור התורה השבועי בישיבתו. חברת פורום תקנה לשעבר: "הרב דרוקמן מתיר את דמם של התלמידים. זהו מעשה שיש בו חילול ה' ורמיסת כבודם של הנפגעים"

 במעשים מגונים בכוח בקטין, זוֹכה  לגיבוי משמעותי מאחד הרבנים הבכירים ציונות הדתית. ל-ynet נודע כי  ממנהיגי הציבור הדתי-לאומי, הזמין את הרב המורשע ללמד תורה בישיבתו ", בשיעור שבועי שימסור לתלמידים. אתמול (א') כבר התקיים השיעור הראשון לראשונה מאז .  

"בימים האחרונים נמנע הרב דרוקמן מהבעת עמדה פומבית ביחס לרב אלון ולא שב על  לטובת האיש או נגד אלה שייחסו לו עבירות מין - ככל  

'.

  הנראה מחשש מפני ההד הציבורי שיהיה לדברים. בעבר ספג  על כך שבתמימותו גיבה גם את זאב קופולוביץ'

 

 

 

 

 

 

 

 

אנחנו לא חייבים לשתוק. הרב אלון

 

העד המרכזי במכתב לרבנים

הוקיעו את הרב אלון

"נוכח הרשעתו של הרב אלון, א', עד התביעה המרכזי במשפט, קורא לרבני הציונות הדתית להפר שתיקה ולהוקיע את הרב אלון. "איש מכם לא פרסם תמיכה במתלוננים, למרות שהמעשים התרחשו אצלכם בבית. במקום שבו היינו אמורים להיות הכי מוגנים בעולם, מישהו נרדם בשמירה"

 "מאז ההרשעה, הרב דרוקמן הוא היחיד שהביע תמיכה, גם אם לא פומבית, ברב אלון, אך ההערכה היא כי ישנם עוד כמה רבנים בולטים המאמינים בחפותו של הרב אלון,  וככל שיחלוף הזמן ייתכן שיצאו אף הם להגנתו. (קובי נחשוני, אתר יינט, 12.8.2013)

 

 

" (7.8.2013); "הרשעת הרב מרדכי אלון כנראה סותמת את הגולל על האפשרות שיחזור לקונצנזוס, אך גם היא לא תאחד את הציבור הדתי בשאלת היחס אליו והאמון ב"פורום תקנה". המגזר יישאר מפולג, והאדמו"ר יישאר אדמו"ר

"רעידת האדמה המשמעותית בציונות הדתית נוכח האשמתו של  בפגיעה בתלמידיו הורגשה כבר ב-2010, כאשר הפורום, ובו רבנים בכירים ביותר, פרסם עדויות שהגיעו אליו על מעשים מיניים מובהקים - חמורים מבחינה דתית ומוסרית אך לא פליליים – [מעשה סדום ותקיפת קטינים ובגירים זה לא פלילי!?] שבוצעו לכאורה על ידי הרב בקטינים ובגירים שביקשו להיוועץ בו. היא באה לידי ביטוי במשבר אמוני-חינוכי בקרב

צעירים, שבמידה מסוימת תלו באיש את עולמם הרוחני, אך גם בסדקים שנוצרו ב"אמונת החכמים" של מבוגרים יותר - עד כדי בלבול ומבוכה.

 

 

"הציבור הדתי נקרע מאז בשאלת היחס לרב אלון והאמון בטענות " בתחילה, לאחר ההתאוששות מההלם הראשוני, התייצב רובו לצד הפורום, בעיקר בגלל זהות חבריו, מבכירי המחנה, ורק חסידיו המובהקים ביותר של הנאשם האמינו בחפותו. בהמשך, כאשר הפרשה הולידה כתב אישום קל יחסית, המבוסס על מתלונן אחד, כשהדיון הוא רק על הפרשנות למעשים, דתיים רבים חצו את הקווים או לכל הפחות התיישבו על הגדר.

"זאת ועוד - מסע הסברה אינטנסיבי ומוצלח של תומכי אלון הציב שאלות קשות בנוגע לשיטות העבודה של פורום "תקנה" והצליח לפגוע ביוקרתו בעיני הציבור. ראשי הפורום, מצדם, נרדמו בשמירה ולא השכילו לנהוג בשקיפות ולנסות להוכיח כי הליך ה"הרשעה" של הרב היה תקין. התוצאה: המשך נדידת דעת הקהל מ"תקנה" לכיוונו של אלון –  מסיבות ענייניות או כהדחקה.

 

 

"במצב שנוצר, להכרזת בית המשפט כי האיש  בעבירה שיוחסה לו, הגם שהפתיעה רבים

(ואפילו בפורום "תקנה" עצמו), אין משמעות מיוחדת עבור הציבור הדתי. לכל הפחות יורגשו בו רעשי משנה של אותה רעידת אדמה, כאשר היא תשכנע חלק מה"מתנדנדים" להאמין כי הרב אלון אכן ביצע גם את המעשים הקשים יותר שיוחסו לו. תלמידיו וחסידיו הקרובים, לעומתם, ימשיכו לדבוק באמונתם כי הוא חף מפשע, ואף יציגו את ההרשעה הקלה יחסית כמכה ל"תקנה", שבאחד המקרים תיאר רומן של ממש בין אלון לתלמיד.

"האם מרדכי אלון ישוב להיות דמות רבנית נדירה בקונצנזוס הדתי-לאומי? כנראה שלא. הנסיך שצמח באחת ממשפחות האצולה של המגזר כבר לא יהיה רב ראשי, רבצ"ר או שר חינוך, כפי שייעדו אותו לפני עשור, אבל ימשיך למלא אולמות בשיעוריו ולהנהיג עוד ועוד מאמינים. הוא הרי כבר הוכר באופן כמעט רשמי כ"אדמו"ר של הציונות הדתית", ואת זאת כל חסיד יודע: אדמו"רים לא מודחים.  (קובי נחשוני, אתר יינט, 12.8.2013)

 

 

"נציג בכיר מטעם השגחה עליונה"

עם היתר למעשה סדום בתלמידיו

"שיעורו השבועי של הרב אלון בישיבת 'אור עציון', שהוא עצמו מבוגריה, נערך בשעת לילה מאוחרת יחסית ובהשתתפות מספר מצומצם של תלמידי ישיבה ואברכי כולל. הוא נוסד לפני שלוש שנים בדיוק, חצי שנה לאחר  כי האיש חטא בעבירות דתיות ומוסריות חמורות בתחום המיני, ובעקבות המלצת המשטרה להעמידו לדין. את השיעור יזם הרב דרוקמן כהבעת תמיכה באלון וכגיבוי לו.

"בתגובה לתמיכה של הרב דרוקמן ברב אלון, אמרה חברת פורום תקנה לשעבר, כי המעשים החמורים של הרב אלון הותירו 'פצעים וצלקות בל יימחו בנפשם, בגופם ובנשמתם של תלמידיו'. לדבריה, תגובתו של הרב דרוקמן מהווה פגיעה קשה נוספת בנפגעים.

 

"הרב דרוקמן נחקר בעבר ע"י היועץ המשפטי לממשלה על כך שלא טיפל ולא דיווח אודות פגיעות מיניות שנעשו על ידי הרב קופלוביץ' בישיבת נתיב מאיר", היא אמרה. 'לצערנו הוא ממשיך לנקוט במדיניות של חיפוי על פוגעים ובכך מתיר את דמם של התלמידים. זהו מעשה שיש בו חילול ה' ורמיסת כבודם של הנפגעים'. וידר-כהן, המכהנת כחברת הנהלה ב' מסרה עוד כי תנועתה מחזקת את ידי הנפגעים ומביעה אמון מלא בדבריהם. (קובי נחשוני, אתר יינט, 13.8.2013)

 

 

 

"ענן שחור רובץ על מורשתם של שני האפיפיורים האחרונים. גם יוחנן פאולוס וגם בנדיקטוס כיהנו בתקופה שבה פרשות התעללות מינית בקטינים (וגם בקטינות אבל בעיקר בקטינים) צצו ללא הרף במבצרי הכנסייה ומאמינים רבים הפנו את גבם לדת שכביכול פנתה עורף לקרבנות רק כדי להגן על אנשי הכמורה הקדושה (מלשון "קדש" התנכ"י). ואילו אנחנו הישראלים, שלא נמנים עם המאמינים, הבטנו במין לעג תוך ידיעה ברורה שזה לא היה קורה לנו. אכן זה קרה לנו.

 

 

 

יש הגורסים שתופעת ההתעללות המינית בכנסייה הקתולית מובנת מאליה, בין אם היא תוצאת תרבות ההתנזרות הנוקשה ובין אם היא תופעת לוואי להתנגדות הנחרצת להומוסקסואליות. דומני שהאפיפיור הנוכחי סובר כך ולכן החליט להכריז "אל לי לשפוט אנשים" בהתבסס על נטיותיהם המיניות. זהו צעד קטן לאפיפיור וצעד גדול לאנושות כולה, ובעיקר לקתולים שבה.  מה הקשר, מר דני וואהל, הרי שאין ביהדות את ההתנזרות המוטלת על הכמרים..!

"אבל אין זה מסביר את תופעת ההתעללות המינית שהכתימה בשלוש השנים האחרונות את הציונות הדתית. היא הגיעה לשיאה בשבוע שעבר, כשבית משפט פסק שהרב מוטי אלון אשם בהטרדה מינית בשניים מתלמידיו. אלון הוא בן למשפחת אצולה דתית. אביו היה הפרופסור מנחם אלון, משנה לנשיא בית המשפט העליון, ואחיו הגדול, בני, כיהן בכנסת מטעם סיעת מולדת. מוטי אלון עצמו הקדיש את חייו ללימוד תורה וכיהן עד פיצוץ הפרשה כראש ישיבת הכותל, ישיבת הסדר בין הוותיקות והמכובדות בארץ. שלא כמו הכמרים, אי אפשר להאשים אותו בהתנזרות. הוא נשוי ואב לאחד-עשר ילדים.

"ועל אף זה, הפורום הדתי 'תקנה - הפורום למניעת הטרדות מיניות', המורכב מרבנים בעלי שם ואנשי ציבור, מצא לנכון לחקור מספר תלונות נגדו וקבע על בסיס הודאתו שהוא אכן ביצע את המעשים המיוחסים לו. על אף התבטאויותיו הפומביות בגנות הקהילה ההומוסקסואלית בארץ, ההאשמות כללו ניהול קשר ממושך בעל אופי מיני עם אחד מתלמידיו. אלון טען לזכותו שדווקא המתלונן יזם את הקשר  אך לא כפר בעצם קיומו. ביום רביעי, 7 לאוגוסט, הואשם אלון בבית משפט במעשה מגונה בכוח בקטין. 

 

חברי פורום תקנה, הרב יהושע שפירא, הרב יובל

שרלו והרבנית יהודית שילת. צילום, ראובן קסטרו

 

"תופעת ההתעללות המינית שהכתימה את הציונות הדתית, כשבית משפט פסק שהרב מוטי אלון, בן למשפחת אצולה דתית, אשם בהטרדה מינית בשניים מתלמידיו''

"ההתלהמות לא איחרה לבוא. הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון, מבכירי הרבנים הדתיים הלאומיים וחבר כנסת לשעבר מטעם המפד"ל. למרות שרבני פורום 'תקנה' עמדו על טענותיהם, תגובתם הזכירה לא במעט את תגובות ההגמונים בכנסייה עת פרשות ההתעללות שם התחילו לצוץ על דפי העיתונות.   (דני וואהל, אתר מעריב, 13.8.2013) 

 

 

 

 

כאשר הנאשם "משלנו", מעשה סדום בתלמידים בכוח, במשך עשר שנים; "המעשים מצויים ברף הנמוך מבין עבירות המין" (19.12.20013);  "מסר נורא לנפגעים";

"חצי שנת עבודות שירות לרב מוטי אלון, שהורשע במעשים מגונים.

"בית משפט שלום בירושלים גזר שישה חודשי עבודת שירות על הרב מוטי אלון, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בקטין בשני מקרים.

"סגנית נשיאת בית משפט השלום בירושלים, חגית מאק-קלמנוביץ', גזרה אתמול גזר דין קל יחסית על הרב אלון, אשר הורשע בחודש אוגוסט האחרון בשתי עבירות של מעשה מגונה בכוח בקטין.

"בגזר הדין הדגיש בית המשפט: 'המתלונן שהיה קטין בגיל ההתבגרות הרגיש, הגיע אל הנאשם כדי לקבל את עצתו בשל בעיות וקשיים שונים שעימם התמודד. הנאשם הוא דמות צברית ידועה וסמכות רוחנית חשובה. המתלונן ציפה לקבל את עצתו וסיועו וכגודל הציפייה כך גודל האכזבה והפגיעה בו.'

"מנגד ציין בית המשפט כי 'המעשים שביצע הנאשם מצויים ברף הנמוך של החומרה מבין עבירות המין. השימוש בכוח באישום הראשון היה מינימלי, וגם באישום השני אין מדובר במקרה קיצוני של הפעלת כוח.'

"התובע, עו"ד שגיא אופיר, שביקש מביהמ"ש לגזור על אלון עד שנת מאסר בפועל אמר כי אינו מקל ראש בעבודות שירות, אך חשב 'שעונש הולם כולל רכיב של מאסר בפועל.'

"כזכור, בהמשך לפניית פורום תקנה בשנת 2010, הורה היוע"מ, יהודה ויינשטיין, למשטרה לפתוח בחקירה כנגד הרב אאלון וב-2 בנובמבר 2011 הוגש נגדו כתב אישום שהתייחס לשני אירועים של מעשה מגונה בא', נער בן 17, שהיה נתון במצוקה אישית ומשפחתית. (עדנה אדטו, "חדשות היום", 19.12.2013 עמ' 2)

 

 

"14 שנות מאסר לסמנכ"ל חברת

היי-טק על פדופיליה ברשת"

 "הרב אלון, שהורשע בשתי עבירות של מעשה מגונה בקטין, קיבל חצי שנת עבודת שירות, ואילו גבר שהורשע בעבירות מין באמצעות האינטרנט - נשלח אתמול ל-14 שנות מאסר בפועל.

"בית המשפט המחוזי במרכז גזר אתמול את העונש החמור על תושב השרון, בן 41, סמנכ"ל בחברת היי-טק, שהורשע בחודש מארס האחרון בעבירות מין ב-33 קטינים באמצעות רשת האינטרנט.

"הנאשם נעצר במאי בשנה שעברה בעקבות חקירה, שהחלה עקב תלונה של קטינה על חשד לפדופיל שיוצר קשר עם ילדים ועם ילדות דרך האינטרנט. החקירה העלתה כי הנאשם פעל בעיקר דרך ה-ICQ , הסקייפ המסנג'ר והאובו. הוא התחזה ברשת לנערה בעלת ניסיון מיני, ויצר קשר עם ילדות וילדים. ברוב המקרים נהג להציע הצעות מגונות המוגדרות כמעשה מגונה באמצעות האינטרנט. באחד המקרים אף 'שיכנע' ילד בן 13 לבצע מעשים מגונים ומעשה סדום באחותו הצעירה ממנו.

"בית המשפט הרשיע אותו אתמול בעבירות של של מעשה מגונה בקטינה, גרימת מעשה מגונה בקטינה, הטרדה מינית בקטינה, פרסום תועבה, ניסיון לגרום מעשה סדום בקטינה וסחיטה באיומים.

"בפרקליטות מחוז המרכז, שהגישה את כתב האישום, אמרו כי 'מדובר באחד מכתבי האישום החמורים ביותר שהוגשו בגין ביצוע עבירות מין באינטרנט.' (שלמי דיאז, "חדשות היום", 19.12.2013)

 

בכתבה לא נזכר שמו של סמנכ"ל בחברת היי-טק, שנידון ל-14 שנות מאסר על פדופיליה באינטרנט. אך ודאי שאינו "משלנו", שהיה נשלח להסתכלות, ובמקרה הגרוע ביותר היה ייוצא עם 3-2 חודשי עבודת שירות.

כאשר משווים את היחס לנאשמים "שלנו" כוטוביה סער, שמוליק פייבר, תא"ל ניר גלילי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הישראלי הוירטואלי

"תיעוד אמת מול ה"ציונות