האם טראמפ הכתיר  את נתניהו כמלך מלכי המלכים ?​

הרקטה החדשה של צה"ל  20  ק"ג חומר נפץ ועשרות רקטות בדקה

"20 ק"ג חומר נפץ, טווח של עד 40 ק"מ והתקן GPS שמאפשר דיוק כירורגי - זו רקטת הרומח של התותחנים שעברה בשבוע שעבר ניסוי מבצעי ראשון.  ynet מפרסם לראשונה תיעוד מעין המזל"טים של הפגיעות המדויקות. צפו

"בשבוע שעבר, במהלך תרגיל נרחב של אוגדה 36 בבקעת הירדן, ניסו לוחמי התותחנים לראשונה את רקטת הרומח החדש באופן מבצעי. ynet מפרסם כאן תיעוד מיוחד, מעין המזל"טים, של הפגיעות המדוייקות  (23.11.2016).  

 

"רקטת הרומח מכילה כ-20 ק"ג חומר נפץ, ומיועדת לפגוע במטרות מוגדרות באופן מדויק עם מינימום של פגיעה באזרחים בלתי מעורבים. הרומח פוגעת במטרה באמצעות התקן GPS, זאת בניגוד לחימוש המדויק של יחידת מיתר, כגון טילי התמוז, או לטילים של חיל האוויר, שנשלטים מרחוק באמצעות ראש אלקטרו-אופטי. אגב, מחירה של כל רקטה שכזו יגיע לעשרות אלפי שקלים לכל אחת.

 

 

 

 

"קצב האש של הרומח מגיע לעשרות רקטות בדקה, והיא יעילה לטווחים של עד כ-40 ק"מ, וזולה וזמינה יותר מהחימושים המדויקים של חיל האוויר. רקטות הרומח משוגרות ממשאית באמצעות פלטפורמת שיגור הדומה לרקטות אחרות הקיימות בחיל התותחנים. כיום מפעיל את הרומח כוח בהיקף של סוללה, והמטרה בצה"ל היא להקים גדוד רומח עם יכולת של תמרון קרקעי לצוותי קרב חטיבתיים.

 

"היום התותחנים כבר לא מאחור, אלא חלק קדמי מהתמרון היבשתי", אמר ל-ynet  מפקד אוגדה 36 תת אלוף איציק תורג'מן. "אף גדוד מתמרן לא מתקדם ללא יחידת אש. בכל הקשור לכמות חימושים מדויקים ננהל את מדיניות משק האש בלחימה כמשק במחסור. רק באוגדה שלי ירינו 84 טילים מדויקים בצוק איתן". במהלך מבצע צוק איתן תורג'מן ולוחמיו המטירו אלפי פגזי ארטילריה על מטרות מחבלים שירו לעבר לוחמי גדס"ר גולני שפעלו בסג'עייה.

 

 

 מפקד אוגדה 36 תא"ל תורג'מן (צילום: מתן פורטנוי, דובר צה"ל)

 

"התמוז עדיין כאן: פגיעה מדויקת ב"רכב חיזבאללה"

הניסוי ברומח, פיתוח התעשייה הצבאית, הוגדר כמוצלח לאחר שהרקטה פגעה באופן מדויק במטרה - פינה מתוך מתחם שדימה מבנה במרחק של כ-20 ק"מ. כמה מזל"טים שחגו באוויר עם מצלמות תרמיות ומצלמות יום תיעדו את הניסוי. רקטת הרומח פותחה כאמצעי אש מדויק יותר והרסני פחות מהרקטות כבדות המשקל יותר הקיימות כיום, ומסוגלות, אם כך תוגדר המטרה, להחריב בניין על יושביו.  

 

 

 

 

אחד מרכבי המטרה אחרי הפגיעה של התמוז (צילום: יואב זיתון)

  

"בתרגיל לקחו חלק מרכזי  טנקי המרכבה סימן 4 מעיל רוח החדשים של לוחמי חטיבת השריון 7 לצד טנקי סימן 2 הותיקים שלהם, לפי תפיסה שבה טנקי המעילי- רוח החדשים יסתערו ראשונים לשטח האויב כדי ל"גרות" את חוליות חיזבאללה להיחשף.

 "בימים אלה צה"ל מתאמן בעוצמות שלא זכורות בצבא היבשה זה שנים רבות, מילואים וסדירים כאחד, בהקצאות אש חסרות תקדים. לצד רקטת הרומח, תותחי אגד 282 שולבו בצוותי הקרב וירו לא פחות מ-250 פגזים, לעומת 30-20 פגזים שנורים בתרגיל חטיבתי רגיל. תותחי הדוהר התנייעו כטנקים מתמרנים בשטח ההררי הקשה של הבקעה, ויחד עמם שוגרו גם טילי תמוז אל מטרות שדימו, בין היתר, רכב של חיזבאללה וחלקן הוסווה בתוך בורות.

 

"בחיל התותחנים הסבירו כי שינוי נוסף שחל לאחרונה ביחידת מיתר, שלוחמיה יורים את התמוז, נוגע ליעילות הפגיעות במטרות במקביל. צוות אורגני של מזל"ט רוכב שמיים נוסף לגדוד לליווי מהאוויר של הטיל האלקטרו-אופטי. "כל הגדודים של האגד התאמנו יחד בתרגיל", הסביר מפקד האגד אלוף-משנה יורם כנפו. "נדע, מול מודיעין מדויק, להפעיל אש מדויקת כטיל התמוז, ומול מודיעין סטטיסטי נפעיל אש סטטיסטית: תמוז לחלון דירה, רומח לדירה וארטילריה לחורשה. אנחנו פועלים כחופת אש מול מטרות שעולות מיד, בטווחי זמן קצרים מאוד בזכות מערכת השליטה הדיגיטלית צי"ד (הכוונה למערכת צבא יבשה דיגיטלי, המערכת הממוחשבת לשליטה ובקרה בלחימה היבשתית שכל הכוחות מסונכרנים אליה בשטח - י"ז( . (יואב זיתון, יינט, 12.5..2015)

 

 

27.11.2016 -  מערכות ארטילריות - הדור הבא

חברת תעש מערכות ערכה הדגמת ירי של מערכות ארטילריות מתקדמות לנציגים בכירים מ-17 מדינות

 

 

 

חברת תעש מערכות, המתמחה בפיתוח וייצור מערכות ארטילריות מתקדמות, ביצעה בסוף השבוע שעבר הדגמה של מוצריה תחת הכותרת "מערכות ארטילריות -הדור הבא" .הודגמו ירי חי של "כידון קסום" -רקטה מדויקת לטווח 40 ק"מ, פגז 155 מ"מ מדוייק , פרי פיתוח של תעש בשיתוף עם חברת רוקאר.

הודגם פיצוץ ראש קרבי במשקל 120 ק"ג של טיל ארוך טווח מדגם אקסטרה, המיועד לתקיפת מטרות איכות בטווח של 150 ק"מ ורש"ק מתקדם. בנוסף הוצגו מכ"מי ארטילריה מתוצרת אלתא המסוגלים לעבוד בשני מצבי פעולה: איכון  שיגורים של מגוון חימושים ארטילריים וטיווח סוללות תותחים, מערכות שליטה ובקרה ארטילריות ומזל"טים מתוצרת חברת אלביט ומערכת מטאורולוגיה מרחביות מתוצרת חברת מר . (נרג, 27.11.2016)

 

- האם כל אלו נועדו רק לתת כבוד לנתניהו ולאפסנאי הביטחון שלו? ואולי שהגיעו לכאן לתת כפיים לפרה? או שמי שמרחיק ומעליב את אמריקה - נשאר לפרפר תחת המגפיים של רוסיה.

 

 

 

 

"סוכנות הידיעות הרוסית "טאס" דיווחה בחודש יולי מפי מקור שנושאת המטוסים "אדמירל קוזנצוב" תיטול חלק במבצע הרוסי בסוריה החל מאוקטובר ועד ינואר. ספינת המלחמה הרוסית נושאת 15 מטוסי קרב מדגם סוחוי-33 ומיג-29 ויותר מעשרה מסוקים מדגם KA-52K ו-KA-27. (רויטרס, יינט, 19.10.2016)

 

 

אם בנימין נתניהו יקבל הוראה מהפנטגון, לטטאות את הרוסים מהמזרח-התיכון, האם הוא יעמוד רגע לחשוב על התוצאות? על חייהם של אזרחי ישראל והאזור? וודאי שלא. הרי אמריקה אתו, והרוסים יתקפלו. הרי הם לא ירצו במלמת-עולם שלישית, שתהרוס את ארצם..?

נציונל-ציונים לא לומדים מהעבר, ואינם יודעים שזאת פעם שלישית שישראל מתייצבת בין אבני ריחיים, בין מעצמות מתגוששות. רוסיה-ארה"ב; רוסיה-סין מול ארה"ב; וקיימת אפשרות של היווצרות קואליציה נגד ארה"ב; ואנחנו כף שמאל של ארה"ב, עלולים לחטוף ראשונים.

בית ראשון חרב בגין המאבק בין אורינטציה מצרית או בבלית; בית שני חרב לאחר שש מערכות מלחמה , בין בית סלווקוס שליטי סוריה, לבין בית תלמי שליטי מצרים, וכאשר נחלשו, קטפה אותם רומא. וביהודה קמו תנועות משיחיות כמו הסקריקים, ששמעו את פעמי המשיח, והאמינו שהם יכולים להכניע את המעצמה העולמית. והם המתקוממים, שפכו האחד את דם רעהו, ונכבשו בידי רומא.

 

 

יצחק א. לויטאץ: 

מה הוא שלטון קהל?

"החברות  היהודיות  ברוסיה:"

 

"במאמר זה ניתן תיאור של החברות בקהילה היהודית ברוסיה... ידיעותינו מיוסדות על שלושים כתבי-יד של פנקסי חברות, שהועתקו או נצברו לפני מלחמת העולם השניה בספריה הלאומית והאוניברסיטאית בירושלים, ביווא בווילנא וממקורות פרטיים... פינה זו של חיינו החברתיים טרם נחקרה כהלכה, ואפילו לתקופה המודרנית אין לנו מחקר סוציולוגי על החברות.

 

בראפמאן מוציא-לאור

פנקס קהל מינסק

 

"בייחוד הוזנח שטח עבודה זה בנוגע ליהודי רוסיה. שווה בנפשך: היו אלף קהילות ברוסיה בתקופה שאנו דנים בה, בכל קהילה  היה פנקס הקהל ופנקסים של עשרות חברות. מתוך אלפי הפנקסים האלה נשארו לנו אולי חמישים פנקסים, גם אלה לא היו נשמרים לולא הייוא והספריה הלאומית, ומספר המאמרים שנכתבו על נושא זה נער יספרם. דווקא שונאינו ומקטרגינו התענינו בנושא זה ועשו מזה חיצי רעל וסם המוות. בחתירה לקראת הבנה סוציולוגית של חיינו הפנימיים עלו שונאינו עלינו. המשומד יעקב בראפמאן הוציא לאור את הפנקס היחידי המלא של קהילה יהודית ברוסיה. (תרגום רוסי של פנקס קהל מינסק, 1888 - 1882. תורגם לגרמנית והופיע בשני כרכים בלייפציג, 1928). "העבר", לדברי ימי יהודי רוסיה, ד', עמ' 95) ("אוליגרכי פשיסטי", עמ' 203)

 

שלטון קהל = זקני ציון

 

"- - בראפמאן כתב גם את הספר היחידי על החברות ברוסיה EBPNEKNE GPATCTBA ווילנא 1868), הקדמתו של המשומד והערותיו ל'ספר הקהל' מלאות שנאה ושטנה ל'מדינה בתוך המדינה' ויש יסוד להשערה שמגרעין זו נולדה אגדת 'זקני ציון' שעלתה לנו ביסורים כה רבים. וכשניסו יהודים מלומדים כביכול להוכיח, שלא בצדק, שספרו של בראפמאן הוא זיוף, כתבו מתוך סניגוריה ללא ידיעת העובדות, הגיעה השעה לגול חרפה זאת מעלינו. סדרים אלה לא נשתנו בהרבה במשך מאות בשנים בארצות השונות. כוחה של החברה לקיום הקיבוץ היהודי התגלה ביחוד לאחר ביטול הקהילה ברוסיה על-ידי הממשלה בשנת 1840. מזימת הממשלה להרוס את החיים הציבוריים של היהודים עלתה בתוהו. החברה קיבלה על עצמה רוב תפקידי הקהילה והמשיכה לדאוג לקיום הציבור היהודי המאורגן.

"החברה לא רק האריכה ימים אחרי הקהילה: היא גם קדמה לה. במיטוי (עיירה בלטביה) נוסדה חברה קדישה ב1730- ואילו הקהילה התארגנה רק בשנת 1799   (יצחק לויטאץ, לבקורת ספר הקהל של בראפמאן, "ציון", ג', עמ' 170) ("אוליגרכי", עמ' 204)

הנה סוף סוף הגשימו רבני ה"על-אדם" את שאיפת, יש להם מלך מלכי המלכים בנימיין נתניהו, שהשכיב את מדינות העולם לרגליו.

 

 

חייבים להודיע - בעונש חרם

על שיש בו משום ספק עבירה

 

"ביותר שמו מנהיגי הקהילות את עינם על שמירת הדת והמוסר הדתי. בקהילה גדולה מינסק נתמנו משגיחים מיוחדים לפיקוח על הקמח הנמכר בחנויות, שלא ימצא בו תולעים, לשם שמירת שבת כחוק ניתקנו תקנות מיוחדות, כגון על חובת המוזגנים למכור את בתי המרזח כול ערב שבת ב'שטר מכירה' לגויה. עבירות חמורות, כגון זנות, נענשו בכול חומר הדין, בימי גזירות המלכות או פורענויות אחרות נצטוו כול אנשי הקהילה בתענית ציבור. אגב גזירת צום נבחרו בקהילת מינסק בשנת 1803 שלושה משגיחים על עבירות, וכרוז יצא בכול בתי הכנסת 'שכול מי שיודע דבר שיש בו משום ספק עבירה, שנעשתה על-ידי איש או אישה, חייב בעונש חרם*) - להודיע על זה לשלושת המשגיחים האלה'." (ר. מאהלר, "דברי ימי ישראל", ג', עמ' 161) (מ. גבאי, "משעבד", עמ' 210)

*) זהו המקור לאנ.ק.ו.ד. של סטלין שחיסל מיליוני בני אדם על סמך הלשנות

 

כך הרבי קונה את השלטון בקהילה, בניו ונכדיו מקימים חברות עם תקנות "לשמירת המוסר", הדת, הצניעות ומטילים מסים. נכדיו של הרב, היו כבר לבעלי בנקים. החברה, כולל כ"מדינה בתוך מדינה" של פנקס קהל מינסק, שאפה לשלטון עולם. העולם ראה בספר קהל מינסק "זקני ציון", השואפים לשלטון-עולם.

 

בישראל יש מאות חברות-כולל, כ"מדינה בתוך מדינה", השואפים להרחבה והתפשטות. סוף-סוף הוכתר נכדו של הרב מלינובסקי למנהיג "זקני ציון", למלך מלכי המלכים, כבוד הקיסר בנימין נתניהו.

הישראלי הוירטואלי

"תיעוד אמת מול ה"ציונות