טקסט מאסטר (1)

78% מהישראלים מוכנים לפנות ההתנחלויות בהסדר עם הפלסטינאים

 

26.12.2016

 

 

להזכיר שמדובר בממשלת האחדות שרון-פרס, והציבור הישראלי מאוחד ברצונו לשלום עם הפלסטינים; 25.10.2002 - "סקר 'ידיעות אחרונות' ומינה צמח/'דחף'; "להמשיך להילחם, להתחיל לדבר, להתכונן לפנות"

"האם צריך לפתוח עכשיו במו"מ על הסכם שלום עם הפלשתינים?

כן – 60%;   לא – 39%; לא השיבו: 1%

"גם אחרי הפיגוע בצומת כרכור, 49% מהישראלים מתנגדים לכניסה מחדש של צה"ל לערים הפלשתיניות - ו40%- תומכים.

 

"בסך הכל, קרוב ל80%- מאזרחי ישראל מוכנים היום לפנות את הרוב המכריע של ההתנחלויות, במסגרת ההסדר עם הפלשתינים.

"האם ישראל צריכה להסכים לפינוי התנחלויות?   

כן – 78%;     לא – 20%.   (סבר פלוצקר, "ידיעות אחרונות", 25.10.2002 עמ' 7) (מרדכי גבאי, "הרג הדדי", 2003, עמ' 203)

 

אך שרון, הרוצח מצברה ושתילה היה צריך עוד שלוש שנים של שפך דם, הוא היה צריך את "חומת מגן" ומאות פיגועים עם אלפי הרוגים ערבים ללא הבדל דת, ואלפי פצועים עד שנפל לו האסימון. למעשה קיבל אריאל שרון את מתווה מיטשל, אך לא כדי שהישראלים יחיו בשלום עם הפלסטינים והציביליזציה האסלאמית, ולא קבלת היוזמה הסעודית, גבולות '67  תמורת נרמול יחסים עם מדינות ערב

12.8.2005 - "שרון לא יבקש סליחה מהמתנחלים"; "מי ששומע כל היום את לחישות הארס של נתניהו יכול להגיע למסקנה הזאת. מה שאני עושה זה בדיוק הסדר-ביניים. לקח לי שנים לשכנע את האמריקנים לקבל את התפיסה שלי. אני הגעתי להסדר עם האמריקנים*), שבזמנו נתניהו דווקא שיבח אותו. אני מעדיף להגיע להסדר עם האמריקנים מאשר להסדר עם הערבים". (נחום ברנע ושמעון שיפר בראיון עם רה"מ, "ידיעות אחרונות", המוסף לשבת, עמ' 2),

*) שרון הגיע להסדר עם האמריקאים ולשם מה נחוץ עוד לדבר עם הפלסטינים ולעשות חשבון לאו"ם ולדעת הקהל העולמית. כך נהג הממסד הישראלי במשך למעלה מ-85 שנה. מגיעים להסדר עם המעצמה העולמית ומכים בערבים

 

יוצאים מעזה, אזור שאין סיכוי לבסס בו רוב יהודי

 

"שרון חזר והדגיש, היה חלום שגם הוא עצמו היה שותף לו בעבר במלוא עוצמתו. עתה, הוא נוכח לדעת כי אין בכוחה של מדינת ישראל להגשים את החלום במלואו, ועליה להסתפק במימוש חלקים ממנו בלבד. בפועל, משמעות הדבר היא ריכוז המשאבים והכוחות בהרחבתם של גושי התיישבות קיימים בשטחים, והורדתם של ישובים מבודדים ומאחזים בלתי-חוקיים. בנאום שנשא באוניברסיטת בר-אילן קרא לאנשי הימין להכיר בחוסר היכולת לממש את "כול החלומות", ולמצוא נחמה במה שהושג עד כאן:

 

"אני קורא לאחי המתנחלים שהם בעיני מלח הארץ. הלכנו יחד כברת ארץ ארוכה. הקמנו התיישבות לתפארת. היה לנו חלום. לא הצלחנו להגשים את כול החלום. אבל הצלחנו להגשים חלק חשוב מאוד מהחלום. אלמלא ההתיישבות לא היינו יכולים היום במערת המכפלה או לעלות לחברון העתיקה ... לא היינו יכולים להבטיח כי הנכסים הביטחוניים החיוניים לעתידנו יישארו בשליטת ישראל. (נאום שרון באוניברסיטת בר אילן,7.6.2005)

 

"כבר בכנס הרצליה 2004 אמר שרון: "ההתנתקות מכירה במפורש, באומץ לב ובכנות, במציאות הדמוגרפית שהתהוותה בשטח. הרי לכול אחד ברור שבהסדר קבע לא נהיה ברצועת עזה, ואין לנו מה לחפש שם". במקום אחר אמר: "אנו יוצאים מעזה, אזור שאין סיכוי לבסס בו רוב יהודי, ושברור לכולם שבאף הסדר קבע לא יהיה חלק ממדינת ישראל".

"שרון בכנס הרצליה  16.12.2004: "המכנה המשותף שעליו אפשר להשתית את האחדות הלאומית אצלנו בבית  הוא הבטחת עתידה  של מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית. איננו רשאים להתעלם מהמציאות הדמוגרפית בארץ ישראל ואף בתוך תחומיה של מדינת ישראל. היא מחויבת הכרעות מפוכחות כעת משום שכול דחייה בקבלת ההחלטות הנדרשות לא  תפטור אותנו מן הצורך להתמודד עם השאלות הקשות". נאום שרון באוניברסיטת בר אילן, 7.6.2005. ("בצל ההתנתקות", חיים משגב ואודי לבל, עמ' 48)

 

"שיפור מצבה הביטחוני של ישראל

 

"שרון מעריך כי הקטנת החיכוך המתמיד בינינו לבין הפלסטינים יוביל להפחתת הפעילות העוינת נגד ישראל. ההתנתקות, הוא סבור,  תחדד את המחלוקת בתוך החברה הפלסטינית. בין אלה שישאפו להפגין כי הפלסטינים "בשלים" לקבלת ריבונות והשלטת מרות הכרוכה בכך ובין אלה הדוגלים בהמשך הפעילות האלימה נגד ישראל. להערכת שרון, ההתנתקות תחזק את ידיהם של אלה,בצד הפלסטיני, הדוגלים ברגיעה.

 

"ישראל, כך משתמע מהתבטאויות שרון, עשויה לצאת נשכרת מן המצב: אם תיווצר רגיעה, ישראל ערוכה להיכנס למשא ומתן עם הרשות הפלסטינית מתוך עמדה של כוח, נוכח מערכת ההבנות שלה עם ארצות-הברית. ... ("בצל ההתנתקות", חיים משגב ואודי לבל, עמ' 49)

 

 

 

26.12.2016

כאשר הובא נושא ההתנתקות להצבעה,

שר האוצר נתניהו הגיש התפטרותו;

 

"תרשום לפניך את התפטרותי, הנה המכתב", אמר שר האוצר לראש הממשלה בעת ההצבעה בממשלה על שלב הפינוי הראשון, והניח על שולחן הממשלה מכתב התפטרות כתוב בכתב ידו. "ממשלה מאוזנת ששיקפה את רצון העם בבחירות האחרונות הפכה לממשלה שמבצעת באופן אוטומטי מדיניות שמנוגדת לעקרונות הליכוד", הסביר נתניהו. מקורבי שרון: "ההתנתקות תבוצע. נתניהו פועל ממניעים פוליטיים". שרון התקשר לנגיד פישר והבטיח לו שהמדיניות הכלכלית לא תשתנה. (דיאנה בחור-ניר ואטילה שומפלבי, יינט, 7.8.2005 )

 

 

סביר להניח, כאשר נודע לנתניהו על כוונתו של אריאל שרון להתנתק מהרצועה וצפון השומרון, הוא החל להתסיס את המתנחלים. עם התפטרותו הוא התפנה  לארגן את המתנחלים להכשיל את ההתנתקות של שרון. במשאל שנערך במרכז הליכוד  הובס שרון והוא פרש מהליכוד והקים את קדימה.  את ההתנגדות האלימה של המתנחלים בחיילי צה"ל, ובעיקר את הפרעות של המתנחלים בפלסטינים, ואת כול המבצעים והמלחמות, עם ההרוגים הפצועים והכאוס, אפשר לזקוף לחובתו של נתניהו.

 

נתניהו כשר אוצר -  מאות אלפי

משפחות סובלות מחרפת-רעב

 

21.11.2005 - "דו"ח: הרעה במצב השכבות החלשות"; "הירידה בקצבאות הילדים בשנים האחרונות עומדת על 45%; הירידה בדמי אבטלה - 48% * ההשקעות בבריאות: 153 מיליון שקלים ב-2004, לעומת ממוצע של 360 מיליון ₪ בשנים 2002-1998...    (דוד רגב וגד ליאור, "ידיעות אחרונות", עמ' 11)

 

 

12.8.2005 -  "שרון לא יבקש סליחה מהמתנחלים"; "מי ששומע כל היום את לחישות הארס של נתניהו יכול להגיע למסקנה הזאת. מה שאני עושה זה בדיוק הסדר-ביניים. לקח לי שנים לשכנע את האמריקנים לקבל את התפיסה שלי. אני הגעתי להסדר עם האמריקנים*), שבזמנו נתניהו דווקא שיבח אותו. אני מעדיף להגיע להסדר עם האמריקנים מאשר להסדר עם הערבים".  (נחום ברנע ושמעון שיפר  בראיון עם רה"מ, "ידיעות אחרונות", המוסף לשבת, עמ' 2),

*) שרון הגיע להסדר עם האמריקאים ולשם מה נחוץ עוד לדבר עם הפלסטינים ולעשות חשבון לאו"ם ולדעת הקהל העולמית. כך נהג הממסד הישראלי במשך למעלה מ-85 שנה. מגיעים להסדר עם המעצמה העולמית ומכים בערבים

 

 

18.8.2005 -  "אל תגייסו אותם"; "... אלה שמועצת יש"ע קוראת להם, בנימוס מופלג, "כמה עשרות מפירי סדר" והצבא והמשטרה קוראים להם "כמה מאות עבריינים, אולי אפילו יותר".. מדובר בקבוצה פרועה, אלימה, שלאיש אין עליה שליטה.      (יאיר לפיד, "ידיעות אחרונות", 24 שעות, עמ' 8)

 

19.8.2005 -  "עיניים רעות"; "...לצד משפחות שביתם חרב, כוסתה הרצועה במעטפת אדירה של פרצופים שאינם בריאים בנפשם, מקרים מובהקים של אשפוז קליני, טירוף מזוקק ואלים. (רון לשם, "מעריב", עמ' 3)

 

22.8.2005, -  "המערב הפרוע"; "כל המטורפים, הסהרוריים והארחי פרחי מצאו להם מקלט בשטח ההפקר: שא-נור וחומש. אין להם אלוהים, אין להם רבנים, לאף אחד אין עליהם שליטה. (אלכס פישמן, "ידיעות אחרונות", עמ' 1)

 

דוחפים הפלסטינים לזרועות חמאס

כדי להרוג אותם

25.8.2005 - "מה עושה היד השנייה"; "הוא לא חיכה אפילו ליום שאחרי. בימים האחרונים, בעוד צה"ל והמשטרה משלימים את פינוי היישובים, הוצאו באישור היועץ המשפטי לממשלה צווי תפיסה לקרקעות ממזרח ומדרום לירושלים המזרחית. הצווים אמורים לאפשר את הקמתה של גדר ההפרדה בתוואי המקיף את מעלה אדומים בלולאה רחבה מאוד ממזרח. הלולאה תנתק למעשה את מזרח ירושלים מן הגדה, ותיצור חיץ בין דרום הגדה לצפונה...  (עופר שלח, "ידיעות אחרונות", 24 שעות, עמ' 7)

 

26.8.2005 - "54% לפנות עוד ישובים; 68% לפרק את המאחזים"; "כך עולה מסקר 'ידיעות אחרונות' ומינה צמח/מכון 'דחף' * אחרי ההתנתקות: רוב הציבור רוצה לחדש את תהליך השלום ומוכן לפינוי שטחים ביהודה ושומרון * התנאי: שמירה על גושי ההתיישבות הגדולים *  (סימה קדמון, המוסף לשבת, עמוד השער "ידיעות אחרונות"

 

11.9.2005 - "שרון: נמשיך לבנות בגושי ההתנחלויות"; "נמשיך לבנות בהתנחלויות הגדולות למרות שאין לנו הסכמה אמריקנית לכך", כך אמר רה"מ שרון בראיון שיתפרסם היום בעיתון וושינגטון פוסט.  (אילאיל שחר "מעריב", עמ' 3)

 

 

 

26.12.2016

 

16.9.2005 - "לעיני מנהיגי העולם, הכריז שרון מעל במת האו"ם: אני מושיט את ידי לשלום";

"הפלסטינים זכאים למדינה משלהם"

 

 "נאומו של שרון חתר לקונסנזוס, להסכמה רחבה ככל האפשר. קודם-כל קונסנזוס בבית, בעד ארץ-ישראל אבל גם בעד ויתור כואב על חלקים ממנה; בעד שלום ופיוס עם העם הפלשתיני, אבל קודם-כל בעד גדר בינינו לבינם; בעד מדינה פלשתינית אבל בתנאי שעוד לפני כינונה תחסל את הטרור, את ההסתה, את תרבות השנאה.   (נחום ברנע ושמעון שיפר, ניו-יורק, "ידיעות אחרונות", עמ' 2)

 

כיצד יצרו חמאס? הרס, חיסולים והרג ילדים

= מוטיבציה למות למען החירות

 

16.9.2005 - "יורים ופוגעים"; "מאות גברים, נשים וילדים חפים מפשע נהרגו באינתיפדה... עדויות של לוחמים מהשטחים מתארות את התוצאה הקטלנית. 'האופה', 'המתופף' ו'הילד' שילמו בחייהם, החיילים נשארו עם ייסורי מצפון. האם בג"ץ ישנה את התמונה?

"התוצאות הקטלניות של מדיניות העמעום סביב ירי על אזרחים הגיעו לבג"ץ, שדן בימים אלה בעתירה של האגודה לזכויות האזרח. צה"ל עצמו לא חולק על הנתונים הקשים: 'במניין ההרוגים נכללים כ-70 נשים, 11 תינוקות עד גיל שנתיים, 90 ילדים בגילי שלוש עד 12 שנים, ו-304 נערים בני 13 עד 17'.

"הסיפורים הבאים מדגימים את המצב המעורפל שבו נתונים החיילים. חלק מהמידע הגיע במקור מקבוצת חיילים שנקראת 'שוברים שתיקה', ונבדק במערכת '7 ימים' מול עדי ראייה, דובר צה"ל וארגון 'בצלם'.

 

"להרוג כל מי שמסתובב ברחוב

"הצוות שלי הרג שישה אנשים חפים מפשע או בחזקת חפים מפשע", אומר ר', מפקד ביחידה מובחרת בצנחנים. 'היינו צוחקים על זה ונותנים להם שמות קוד: האופה, האישה, הילד, הזקן, המתופף. חלקם בטעות, אבל כמו שאני רואה את זה, הם פשוט הוצאו להורג בפקודות לא חוקיות.  [בכתבה סיפורים מזעזעים], ושיר שהמצלמה תעדה: 'עוד רופא ילדים ואופה לחמים, קיבלו כדור לפנים, מיחידת צנחנים. אנחנו כל היום סורקים בתים והורגים ילדים'.     (שחר גינוסר, 7 ימים, "ידיעות אחרונות", עמ' 18)

 

26.10.2005 - "מפקד הג'יהאד שחוסל זוהה בגלל עין מזכוכית";  "מיטב היחידות של צה"ל וכוחות הביטחון רדפו בשנה האחרונה אחרי לואי סעדי, בכיר המבוקשים בגדה. ביום ראשון בלילה הוא חוסל בהיתקלות מקרית עם כוח של יחידת דובדבן.   (רוני יהושוע, רוני שקד ואיציק סבן, "ידיעות אחרונות", עמ' 4)

 

28.10.2005 - "סוף הרומן"; שר-הביטחון מופז התייאש מאבו-מאזן: "עם ההנהגה הנוכחית של הפלסטינים לא יהיה הסכם שלום. נצטרך להמתין לדור הבא. אבו-מאזן הוא הצגה של איש אחד. מאחוריו אין כלום. הוא ועמיתיו נמצאים במהלך סרק, בניוטרל. הם לא עושים דבר".  (עמוד השער "המוסף לשבת", "ידיעות אחרונות"

 

2.11.2005 - "חיסול כפול בעזה"; "טיל ששיגר אתמול חיל-האוויר על מכונית שנסעה במחנה הפליטים ג'בליה הרג שני פעילי טרור בכירים שהיו אחראים למותם של עשרות ישראלים.   (יוסי יהושוע, איציק סבן וגיא מי-טל, "ידיעות אחרונות", עמ' 4)

הקטע  האחרון של הפוסט בקיר של מרדכי גבאי

 

 

8.11.2005 - השחית מטעי זיתים ונעצר ע"י השב"כ"; "דוד לסר (19) מאלון מורה עצור זה שבוע בידי השב"כ בחשד שהיה מעורב בהשחתת מאות עצי זית השייכים לכפר סאלם הסמוך לשכם. מעצרו של לסר התאפשר לאחר שפלסטינים מצאו את תעודת הזהות שלו במטע זיתים.  (מיכל גולדברג וגיא מי-טל, "ידיעות אחרונות", עמ' 11)

 

14.11.2005 - "חיסול בג'נין", "צה"ל הרג אתמול בג'נין מבוקש מגדודי אל-אקצא והכחיש טענות של הפלשתינם כי חיילים ביצעו בו 'וידוא הריגה' לאחר ששכב פצוע... לדברי מפקדי צה"ל עשה המבוקש תנועות חשודות, והיה חשש שהוא עומד להשתמש באקדח, שעל-פי התצפיתנים היה ברשותו, ולכן נורה. לאחר שהסתיימה התקרית התברר כי מדובר בשוג'ע בילעאוי (19).  (רוני שקד, "ידיעות  אחרונות", עמ' 9)

 

15.11.2005 - "לוחמי הימ"מ חיסלו את ראש החמאס בשכם"; "שוטרי היחידה ללוחמה בטרור הרגו אתמול את ראש החמאס באזור שכם אחרי מרדף של עשר שנים. המבוקש אמג'ד חינאווי נהרג במהלך ניסיון לעצרו, אחרי שלפי גורמים צבאיים ירה לעבר השוטרים.     (פליקס פריש ואלי בוהדנה, "מעריב", עמ' 9)

 

 

25.11.2005 - "חשד: מתנחלים ביימו תאונה - ושדדו פלשתיני"; "סוחר פלשתיני התלונן אתמול במשטרה כי ארבעה מתנחלים שדדו ממנו 700 אלף שקלים באיומי נשק. לטענת המתלונן, איש מארבעת השודדים לא הסתיר את פניו, והוא נתן למשטרה תיאור חיצוני של השודדים. לאחד היו פאות מסולסלות וזקן של חרדי, ולחברו היה זקן קטן צרפתי.   (גיא מיטל, "ידיעות אחרונות", עמ' 8)

 

28.11.2005 - "חשד: מתנחלים הרסו מטע זיתים פלשתיני"; "עוד מקרה של התפרעות מתנחלים נגד פלסטינים: משטרת מרחב שומרון חוקרת אם חבורת מתנחלים הרסו מטע פלשתיני של עשרות עצי זית.   (אורי יבלונקה, "ידיעות אחרונות", ע' 7)

 

 

 

26.12.2016

נתניהו גרם למגפת עוני

 

2.12.2005 - "מגיפת העוני"; 1.5 מיליון ישראלים חיים מתחת לקו העוני * מאות אלפי משפחות סובלות מחרפת-רעב ומתקיימות מתרומות של חבילות מזון*) * לפי דו"ח של ארגון "לתת", 75% מהן זקוקות לטיפולים רפואיים קבועים שאין ביכולתן לממן  [פתיח של הכתבה]    (דוד רגב, "ידיעות אחרונות", עמ' 4)

*) יש ים כסף בישראל לכל צורך ורק לא לישראל השנייה. הרי לא יוציאו כסף עבור אלה שיועדו לשמש כבדואים יהודים! ומי יקרא אח"כ שרון מלך ישראל! ביבי מלך ישראל! ובשם מי יגייסו כספי נדבה!

 

7.12.2005 - "כל נזקק שלישי - על-סף רעב"; "מיליון וחצי עניים חיים בישראל * דו"ח קשה העוסק בפונים לעמותות הסיוע מגלה: ל-40% מהם מהווה הסיוע בסיס מרכזי לקיום היומיומי, ל-45% מהם ניתקו את החשמל או המים בגלל חובות, 47% לא מצליחים לרכוש בגדים, 45% ניתקו קשרים חברתיים '. [הפתיח של הכתבה]   (דוד רגב, כתבנו לענייני רווחה, "ידיעות אחרונות", עמ' 6)

 

14.12.2005 - "מתנת הבחירות של מופז"; "כלכלת בחירות נוסח שר-הביטחון: יומיים לפני שהחליט לעזוב את הליכוד ולעבור לתנועת 'קדימה' נפגש שר-הביטחון שאול מופז עם חברי ליכוד שהם ראשי רשויות ביהודה ושומרון - והעניק להם אישורים לבניית מאות יחידות-דיור בהתנחלויות. (גיא מי-טל, "ידיעות אחרונות", עמ' 2)

 

18.12.2005 - "מתנחלים כרתו מטע פלשתיני"; "מתנחלים כרתו אתמול מטע זיתים פלשתיני ובו 140 עצים, שייכים לכפר בורין, הסמוך להתנחלות הר-ברכה. כוח של צה"ל הוזעק למקום ופתח בחקירה. בבדיקה התברר כי מדובר בעצים בני 50 שנה, המניבים פרי שנגדעו בגרזנים... בשנה האחרונה השמידו מתנחלים, לפי החשד, כ-1.000 עצי-זית של פלסטינים.    (רוני שקד, "ידיעות אחרונות", עמ' 18)

 

 

28.12.2005 - "מבצע חנוכה: 14 מאחזים חדשים בגדה"; "אתמול בבוקר ניתן האות: עשרות בני נוער עלו על גבעות ביהודה ושומרון והקימו, בניגוד לחוק, 14 מאחזים חדשים.

"את ההסתערות על הגבעות הנהיגו כמה מראשי המאבק בתוכנית ההתנתקות: פעילת הימין נדיה מטר, ובני הזוג דתיה ואריה יצחקי וראש מועצת קדומים דניאלה ויס. 'מבצע חנוכה' של המתנחלים תוכנן במשך שבועות ארוכים, ומארגניו הודיעו כי יהפכו אותו למסורת שתחזור על עצמה בחגים הבאים. (גיא מי-טל, "ידיעות אחרונות", ע' 3)

 

 

4.1.2006 - "עימותים קשים בין מתנחלים בחברון לבין צה"ל והמשטרה"; "ביצים על חיילים"; "בחברון תקפו עשרות מתנחלים את אנשי כוחות הביטחון, שבאו למסור צווי פינוי למשפחות שפלשו לשוק. בשומרון השחיתו עשרות נערים רכב צבאי.

"כ-200 מתנחלים תקפו את השוטרים. על אחד השוטרים נשפך נוזל שצרב את פניו, ובמשטרה בודקים אם מדובר בחומצה. המתנחלים קיללו את השוטרים, ובמקום התפתח עימות אלים... בעקבות העימותים בחברון כילו המתנחלים את זעמם ברכוש פלשתיני וע"פ החשד הציתו בית נטוש. (גיא מי-טל, "ידיעות אחרונות", עמ' 9)

 

4.1.2006 - "בחזרה לביה"ח"; "מחר: שרון יורדם ל-3 שעות, אולמרט יחליפו"; "עכשיו זה סופי: רה"מ, אריאל שרון, יורדם מחר למשך שלוש שעות במהלך הצינתור בליבו ב'הדסה' עין-כרם. באותן השעות יועברו סמכויותיו לממלא מקומו, השר אהוד אולמרט.       (איתמר אייכנר וטובה צימוקי,  "ידיעות אחרונות", עמ' 2)

 

 

שרון לקה באירוע מוחי אולמרט רה"מ בפועל

 

5.1.2006 - רה"מ אריאל שרון לקה אמש באירוע מוחי"; "אמש לאחר חצות הוכנס ר"מ ישראל אריאל שרון לחדר הניתוחים בביה"ח 'הדסה עין כרם' בירושלים כשהוא מונשם ובמצב קשה, עם דמם-תוך-מוחי, לניתוח מוח ארוך. במהלך הלילה מערכות גופו קרסו, והוא הפך משותק בפלג גופו התחתון. נכון לשעת ירידת העיתון לדפוס, רה"מ שרון נאבק על חיו.    (איתמר אייכנר, דני אדינו-אבבה. וצבי אלוש, "ידיעות אחרונות", עמ' 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הישראלי הוירטואלי

"תיעוד אמת מול ה"ציונות