העיתונות על בחירתו של דונאלד טראמפ לנשיא ארה"ב

 

9.11.2016

 

 

דונלד טרמפ, הפרובוקטור שברבר שקרים ועלילות דם,

כנשיא -   הוא ג'נטלמן שקול ואדיב; שואף להיות נשיאם של בוחרי קלינטון

 

"טראמפ האחר: שקול, מודע לאחריות ובעל חזון. תשכחו מהפרובוקטור של קמפיין הבחירות. נאומו הראשון של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ הראה שהוא מבין שמעשיו הוא צריך לאחד במקום לפלג ושעיני העולם נשואות אליו. ואיך זה נוגע לישראל?

"דונלד טרמפ, הנשיא הנבחר שעלה לבמה לשאת את נאום הניצחון, לא היה זה שהכרנו מהקמפיין. אפשר היה לראות בבירור מהבעת פניו שהרצינה, ואפילו משפת הגוף שלו עד כמה הוא חש בכובד האחריות שנחתה על כתפיו. זה, ללא ספק, סימן מעודד לכך שהפרובוקטור והברברן חסר העכבות מהקמפיין מבין שיש הבדל בין היכולת, ובין מה שמותר לעשות כדי לזכות בקולות האנשים בארה"ב לבין לנהל אותם ביומיום; לא רק לנהל אלא להביא לשינוי דרמטי לטובה במצבם.

 

 

© סופק על ידי Yedioth Ahronot Ltd. (Ynet) דונלד טראמפ ומשפחתו

 

"בניגוד לנאומי הקמפיין היה הנאום הראשון של הנשיא הנבחר חף לחלוטין מהפחדות, עלבונות שקרים ועלילות-דם. כמו מנהיג אחראי של אומה גדולה הוא הדגיש את שאיפתו לאחות את הקרעים ולהיות גם הנשיא של מי שהצביעו לקלינטון.

(רון בן ישי, יינט, 9.11.2016)

 

"הבוקר שאחרי:  "מה צפוי לישראל בעידן הנשיא האמריקני החדש"?; "במהלך הקמפיין טראמפ אמנם נשא הצהרות התומכות ללא סייג במדיניות ישראל, אך לא מן הנמנע שזו לא תהיה מדיניותו בפועל לאחר שיתחיל את כהונתו.

"קמפיין הבחירות של נשיא ארצות הברית הבא, דונלד טראמפ, היה רצוף באמירות פרו-ישראליות. למרות זאת נראה שבירושלים היו מעדיפים לראות בבית הלבן את הילרי קלינטון, בשל עמדותיה ואישיותה הצפויות יותר. נראה כי מטרת הראיונות התכופים שנשא טראמפ בעיתון "ישראל היום" הוא יותר לרצות את שלדון אדלסון, בעלי העיתון, שהשקיע רבות בקמפיין של המועמד הרפובליקני, מאשר בניסיון לקושש קולות יהודים אמריקנים.

"לא ברור מה יעשה טראמפ במזרח התיכון. אם ייתן לפוטין יד חופשית בכל הנוגע ללחימה בסוריה, זה לא יהיה טוב לביטחון ישראל. גם ביחס לגרעין האיראני, מדיניותו של הנשיא החדש לא ברורה. כך או כך, נראה שנתניהו יצטרך בכל מקרה לחכות ולראות כיצד יתנהלו היחסים מעבר להצהרות הקמפיין.

 

(מואב ורדי, נענע, 9.11.2016)

 

 

טראמפ מחץ את אובמה, לא את קלינטון; "לתקשורת הליברלית והחד-צדדית באמריקה יש מניית זהב בניצחון המדהים של דונלד טראמפ. אחרי שהחליטה לתפוס צד ולסייע להילרי, היא הפכה חצי מהציבור האמריקני לאנטישמי, גזען ובור. ולחצי הזה נמאס.

"לתקשורת הליברלית והחד-צדדית באמריקה יש מניית זהב בניצחון המדהים של דונלד טראמפ, ללא ספק אחד האנשים הבעייתיים בהיסטוריה שייכנסו לבית הלבן. מעבר לעובדה שהתקשורת היא זו שגידלה אותו מלכתחילה, בהיותו משאבת רייטינג וכסף, בשלב מסוים היא החליטה "להיכנס" בו,

"התקשורת שהחליטה לתפוס צד ולסייע להילרי הפכה חצי מהציבור האמריקני לאנטישמי, גזען ובור. ולחצי הזה נמאס, וגם לכמה חברים שלהם שמתברר שהיו בצד השני ונמאס גם להם.

 

(אריאל שנבל, נרג, 9.11.2016)

 

 

הרב דב קוק: "היהודים ניצלו מהעמלקית קלינטון"; "בחירתו של טראמפ לנשיאות ארה"ב גררה תגובות רבות מרחבי העולם, וביניהם תגובות מעט חריגות. "יש להודות על כך שעברנו בשלום ובשלווה יחסית את שלטון אובמה", אמר מקובל בשם הרב דב קוק.

"היהודים ניצלו מהעמלקית קלינטון", כך העביר היום (ד') הרב רפאל קוק את דבריו של רבי דב קוק מטבריה, מקובל בעל גישה לא שגרתית.  (נרג, ככר השבת, 9.11.2016)

 

 

"איך זה קרה, ומה יהיה עכשיו: המבחן האמיתי של הנשיא טראמפ

"דיברנו על תרחישים שונים, בהם ניצחונות של הילרי קלינטון בפערים משתנים, וגם ניצחון דחוק של דונלד טראמפ. איש בעולם לא חזה ניצחון סוחף של טראמפ, שבסופו של דבר התממש הלילה.

"כעת נח על כתפיו משא ענק של תקוות מצד בוחריו - והוא הגיע לרגע האמת, שבו יצטרך להוכיח שהוא לא רק איש של הצהרות גדולות, אלא גם של מעשים. 

(אורן נהרי, וואלה, 9.11.2016)

 

 לישראלי אין זה משנה אם הדמוקרטים או הרפובליקנים בשלטון. שניהם מיצגים את המעצמה האימפרילייסטית העולמית

אני מבקש  לברך את החברים לברך

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הישראלי הוירטואלי

"תיעוד אמת מול ה"ציונות