אל"מ גדי שמני "אנחנו אלופי העולם בכיבוש, ברמה של אומנות"

 

10.11.2016

 

 

אלוף (מיל')  גדי שמני: "אנחנו אלופי עולם בכיבוש, ברמה של אומנות"

"שמני ששירת כאלוף פיקוד מרכז ופיקד על אזור יהודה ושומרון, אמר בכנס במרכז הבינתחומי בהרצליה כי "היה אלוף העולם בכיבוש". "העיסוק הצה"לי בשליטה על אוכלוסייה של 2.5 מיליון אזרחים מסיטה את צה"ל מהפעילות העיקרית שלו", טען

"הייתי אלוף הכיבוש", כך העיד על עצמו מפקד פיקוד מרכז לשעבר האלוף (במיל') גדי שמני בכנס המכון למדיניות ואסטרטגיה (IPS) ו"מפקדים למען בטחון ישראל" במרכז הבינתחומי בהרצליה. "הבאנו את הכיבוש לרמה של אמנות. אנחנו אלופי העולם בכיבוש", אמר שמני' אני שואל את עצמנו, זה מה שאנחנו רוצים להיות?"

 

 

אני חושב שיש עם מי לדבר, צילום דובר צה"ל

 

"הפלסטינים לא יקבלו את המשך הכיבוש האינסופי הישראלי", הוסיף אלוף פקמ"ז לשעבר", הפתרון היחיד המקובל הוא היפרדות בהסכם מהפלסטינים. מדינות האזור בשלות ומעוניינות בקיום יחסים מלאים, אך לא יעשו זאת כל עוד הסוגיה הפלסטינית לא פתורה באופן שיניח את דעתן. על ישראל להשפיע על המערכת האזורית דרך קשרים עם מדינות שונות ויחסיה עם ארה"ב".  (, נענע, 31.8.2016)

 

 

 

"אלוף הכיבוש" דבק בעמדתו: "עיסוק צה"ל בשליטה שוחק אותו ערכית"

אלוף פיקוד המרכז לשעבר גדי שמני, נותר נאמן בריאיון לאולפן וואלה! NEWS לדברים שאמר אמש על השליטה הישראלית באוכלוסייה הפלסטינית: "הפכנו את זה לדרגת אומנות". על משפט החייל היורה: "אזריה הוא קורבן של המציאות השוחקת"

"לאחר שאמש (רביעי) אמר אלוף פיקוד המרכז לשעבר גדי שמני כי "הצבא מאבד מהערכיות והכושר שלו והופך לשק חבטות של פוליטיקאים בשל השליטה על אוכלוסייה של שניים וחצי מיליון אזרחים", הוא העניק ריאיון לאולפן וואלה! NEWS ובו הוא המשיך ודבק בעמדותיו. "אמרתי את מה שחשבתי ואני עומד מאחורי זה. היינו בכנס על הסדרי ביטחון אלטרנטיביים למדינת ישראל ובאופן טבעי דיברנו על המצב הנוכחי ואמרתי את דעתי", אמר שמני.

 

"אלוף הפיקוד לשעבר אמר כי אמש בכנס אמר ראש המל"ל לשעבר יעקב עמידרור כי לפלסטינים טוב, ועליהם להסתכל מסביב. על כך אמר שמני "זה נכון. הבאנו את הכיבוש לרמה של אמנות. אני שואל אם זה הכיוון שאנחנו רוצים ללכת אליו, ואני חושב שלא". הוא הוסיף כי "העיסוק של צה"ל בשליטה באוכלוסייה אזרחית במציאות כל כך מורכבת, שוחק אותו ערכית והוא גם הופך לשק חבטות של פוליטיקאים חסרי אחריות". אלוף הפיקוד לשעבר הוסיף כי "את הדוגמה האחרונה אפשר לראות במשפטו של אלאור אזריה, שהוא קורבן של המציאות הזאת".  (דב גיל הר, וואלה, 1.9.2016)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הישראלי הוירטואלי

"תיעוד אמת מול ה"ציונות