אילו יצחק תשובה היה הבעלים של כ"יל 

 

אילו היה תשובה הבעלים של כי"ל. מפלגות ה"ציונים" היו פותחים בזעקות שבר. בנוסף להעלאת התמלוגים ל-60%, היו דורשים מתשובה שמייבש את ים המלח פיצוי משמעותי וביטול הזיכיון לאלתר. תראו מה נותר מים המלח? וכמה זמן יידרש לכי"ל לייבש את מה שנותר מים המלח? מאה שנה? שמונים שנה? עד שאחד משבע פלאי העולם, והפנינה התיירותית תהפוך למדבר שממה עם בולענים.   

אילו היה תשובה הבעלים של כי"ל..! אך כי"ל בידי עופר שלנו..! וגם ה-3% מס שהוא משלם – זה מופרז..!

 


קרדיט תמונה - הארץ


הנזקים בנוף ובסביבה מגיעים להיקף
 של כמה מאות מיליוני דולר לשנה
"קצב הירידה השנתי של מפלס מי הים בעשור האחרון הוא מעט יותר ממטר לשנה. בשנת 2012 התגבר הקצב לכ-1.40 מטר‏ים.‏ ירידת המפלס גרמה לשינוי משמעותי בגבולותיו של האגם, וכתוצאה פחת שטחו בכ-35%. ירידת המפלס המצטברת גורמת לשינויים גדולים באגן הים בהם: שינויים בלתי הפיכים בגוף המים באגן הצפוני, יצירת בולענים, נסיגת חופים, פגיעה בתשתיות (כבישים וגשרים) ובשמורות הטבע.
"קיים ויכוח בין כלכלנים לגבי שיטת החישוב של נזקי הפגיעה בסביבה עקב ירידת המפלס. יש המחשבים רק את הנזקים המוחשיים הנגרמים לתשתיות ונסיגת החופים המגיעים לכמה עשרות מיליוני דולר בשנה ויש המחשבים גם את הנזקים הלא מוחשיים בנוף ובסביבה ומגיעים להיקף של כמה מאות מיליוני דולר לשנה. https://he.wikipedia.org/wiki/ים_המלח
בינתים עופר כי"ל מיבש את ים המלח, ומשלם 3% מס, כי הוא שלנו.!  אילו היה תשובה הבעלים של כי"ל ..! אך כי"ל בידי עופר שלנו..! וגם ה-3% מס שהוא משלם – זה מופרז..!

 

 
קרדיט תמונה אתר Ynet

 

 

"שפיכת מי ים תיכון או ים סוף 
למי ים המלח תתקבל תמיסת סיד
"על מנת לטפל בתופעת ייבוש הימה, תוכננה תוכנית בשיתוף ישראלי ירדני, לכרות תעלה מהים האדום , לים המלח תוכנית ששמה "תעלת הים האדום ". ים המלח- תוכנית קודמת של כריית תעלה מים התיכון לים המלח הידועה בשם תעלת הימים נגנזה זה מכבר, בשל בעיות שונות שהיו במימושה אך בשנת , 2007 הוחלט לבחון אותה בשנית. בין יתר הבעיות הרבות בפרויקט תעלת הימים, עומדת סוגייה כימית החשש - ששפיכת מי ים תיכון או ים סוף למי ים המלח תתקבל תמיסת סיד בריכוז שעלול לסכן את האיזון האקולוגי של ים המלח. 
https://www.zofim.org.il/pics/.../ייבוש%20ים%20המלח.p...
אילו היה תשובה הבעלים של כי"ל..! אך כי"ל בידי עופר שלנו..! וגם ה-3% מס שהוא משלם – זה מופרז..!

 

אשר דנק: "הזרמת מי הים האדום
 תגרום לאסון אקולוגי"
בשנות השמונים נמניתי כאחד ממהנדסי חברת "ים תיכון -ים המלח" שתפקידה היה לתכנן את תעלת הימים .כדי לבדוק מה קורה כשמי ים תיכון יתערבבו עם מי ים המלח, נבנתה ליד בית הערבה חות מיכלים בה עורבבו מי ים תיכון במי ים המלח לבדוק מה יווצר מהתערובת, היקפי התאדות ( קצב ההתאדות מכתיב את קצב הזרמת מי ים תיכון לים המלח וקצב ההזרמה יקבע את כמות האנרגיה שתופק ) נבדקה הווצרות אצות אם בכלל בתערובת ובעקר מה ישקע מהתערובת. נמצא: קצב ההתאדות ביולי אוגוסט מעל 1 ס"מ ליום! שקיעה מרובה של גבס ועוד מרעין בישין.  ובקשר לשאלה מתי יתיבש ים המלח ? קשה לדעת כיום המפלס יורד ב120 ס"מ לשנה. בקליפורניה לפני שנים רבות היה אגם דומה וכיום אין לו זכר .התייבש . אם כיום המפלס יורד ב 120 ס"מ לשנה וב75 שנים האחרונות ירד המפלס ב 0.47 ס"מ בממוצע לשנה הרי שהירידה השנתית עולה בקצב אקספוננציאלי ובעוד 75 שנה הירידה תהיה של 3.3 מטר לשנה .... לפי זה ניתן להעריך כי הים יתייבש בעוד כ 120 שנה אבל אין לדעת במדויק זה תלוי בגורמים רבים נוספים ובלתי ניתנים לחזוי....י
www.yoaview.com/Yoaview/SITE/?action...sn...
אילו היה תשובה הבעלים של כי"ל..! אך כי"ל בידי עופר שלנו..! וגם ה-3% מס שהוא משלם – זה מופרז..!


בעוד כמה חגים כבר לא יהיה מה לראות. 

"ים המלח, מנכסי הטבע הידועים בעולם, הולך ומתייבש במהירות - אסון אקולוגי המסכן את הסביבה וההתיישבות באזור. כתב "הארץ" יצא למסע לאורך חופיו הנסוגים של הים הגווע. כתבה ראשונה בסדרה

"עם ההתייבשות באה שורה ארוכה של מכות: חופים שהופכים לא נגישים, בורות ענק הנפערים לפתע ("בולענים"), שטפונות עזים שהורסים את הכביש ותשתיות אחרות, התייבשות שמורות הטבע ועוד. תושבי האזור מדברים על "שואה אקולוגית", על כך שהטבע "מחזיר מלחמה" לאדם, ופה ושם נשמעים גם דיבורים על כך שיום אחד לא יהיה מנוס מנטישת ההתיישבות, התעשייה והתיירות לאורך ים המלח.
"מספר מומחים אתם שוחחנו טוענים כי האפשרות האמיתית היחידה להציל את הים היא להחזיר את הגלגל לאחור, לפתוח את סכר דגניה בכנרת ולתת לירדן לזרום. אלא שאז יעבור גירעון המים מים המלח למשק המים המתוקים בישראל. "מישהו החליט בשנות ה-50 שהוא לוקח את המים במעלה הירדן, מגדל בהם תפוזים ומוכר אותם באירופה. את המחיר של ההחלטה הזו משלמים הטבע, התיירות והתשתיות. אף אחד לא שאל אותנו אם אנחנו מוכנים לשלם אותו", אומר פקח רשות הטבע והגנים באזור, אלי דרור. (הארץ, ניר חסון, 12.4.2006)
אילו היה תשובה הבעלים של כי"ל..! אך כי"ל בידי עופר שלנו..! וגם ה-3% מס שהוא משלם – זה מופרז..!

 

ים המלח: פלא טבע או ים שעומד למות?
ספנסר טוניק בחר להכניס לים המלח כ-1,200 ישראלים עירומים בשם האמנות, ובין היתר ביקש לעורר מודעות בעולם להתייבשות הימה ולקדמה תחרות שבעת פלאי הטבע של העולם. רגע לפני שההצבעה נסגרת אנחנו תוהים – האם כל הטוב הזה בכלל מגיע לנו?

ספנסר טוניק בים המלח
צילום העירום של טוניק, נמוך מים המלח?


איפה אתם משתכשכים בעצם 
מפעלי ים המלח הוקמו על ידי מדינת ישראל בשנות החמישים, וקיבלו זיכיון להפקת מחצבים מים המלח. הם מייצרים בעיקר אשלג וברום, ומספקים חומר גלם להפקת מגנזיום. אין להם עניין במלח שבמים (משיקולים כלכליים), ולכן הוא נותר בקרקעית הים ולא נאסף כמו המינרלים החיוניים האחרים. 
"כשהמים עוברים דרך בריכה 5. העלייה במפלס בבריכה נגרמת כתוצאה מהצטברות שכבת המלח, שבה אין כאמור שימוש, עד כה לגובה של תשעה מטרים. אותה בריכה, המתקיימת בזכותן של תעלות ונוצרה תחילה באופן מלאכותי לצרכים תעשייתיים, משמשת במקביל גם את התיירים המתגוררים במלונות שלחופה ורוחצים במה שנתפש אצלם  כ"ים המלח". 
"בשנת 1977 התייבש "אזור התווך" של ים המלח – דבר שנגרם מהתאיידות טבעית וגם משימוש מוגבר הן במי הירדן והן במי ים המלח לצרכים תעשייתיים. מימה אחידה ושופעת מים, הפך ים המלח לכזה המורכב משני אגנים נפרדים (צפוני ודרומי), וכמות המים בהם ממשיכה לרדת בקצב מהיר. 
"המחלוקת בין פעולתה של כיל בים המלח ובין ארגוני איכות הסביבה, כמו גם הביקורת של ארגונים חברתיים על אופן השליטה במשאבי הטבע של ים המלח, נמשכת שנים. ארגוני איכות הסביבה טוענים שפעולות השאיבה של המפעלים מהאגן הצפוני אל האגן הדרומי תורמים לתהליך ההתייבשות של החלק הצפוני, וארגונים בעלי אג'נדה חברתית טוענים להטבות יתר שהעניקו נבחרי ציבור למשפחת עופר בניצול משאבי הטבע באזור.  

לאונרדו קלאב ים המלח 

 

מלונות ים המלח ניצלו מהריסה, צילום: ויקיפדיה

 

"אם ים המלח מתייבש, אז בעצם מה הבעיה הגדולה בהצפתה של בריכה מספר 5? או, כאן מתבררת הסכנה הגדולה. מפלס המים העולה בקצב של 20 ס"מ מדי שנה מאיים להציף את 14 המלונות הניצבים על החוף. ... אם אתם שואלים את עצמכם על אילו פתרונות נוספים, תתפלאו לדעת שהפתרון הראשון שניתן, אבסורדי עד כמה שזה נשמע, היה להרוס את המלונות שעל החוף, להקים סוללה גבוהה שתגן עליהם מפני עליית המפלס ולבנותם מחדש במרחק רב יותר מקו המים.
)אלינור פוקס,  mako, 27.9.2011) 


אילו היה תשובה הבעלים של כי"ל. מפלגות ה"ציונים" היו פותחים בזעקות שבר. בנוסף להעלאת התמלוגים ל-60%, היו דורשים מתשובה שמייבש את ים המלח פיצוי משמעותי וביטול הזיכיון לאלתר. תראו מה נותר מים המלח? וכמה זמן יידרש לכי"ל לייבש את מה שנותר מים המלח? מאה שנה? שמונים שנה? עד שהפנינה התיירותית תהפוך למדבר שממה עם בולענים. 
אילו היה תשובה הבעלים של כי"ל..! אך כי"ל בידי עופר שלנו..! וגם ה-3% מס שהוא משלם – זה מופרז..!

 

הישראלי הוירטואלי

"תיעוד אמת מול ה"ציונות